Ish futbollisti i Renovës nuk ndalet së kritikuari, tashmë “sulmon” Edon Zhegrovën

Edon Zhegrova është vënë në qendër të kritikave pas disfatës së fundit të Përfaqësueses së Kosovës ndaj Sllovenisë në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan Gazetasheshi.com. Futbollisti i Bazelit është kritikuar nga ish-futbollisti i njohur kosovar,  Faruk Statovci, i cili një kohë bukur të mirë mbronte edhe ngjyrat e skuadrës së

Përveç Enur Totres, Angellovski fton edhe një shqiptarë tjetër për ndeshjen me Gjeorgjinë

Seleksionuesi i përfaqësueses  së Maqedonisë, Igor Angellovski për duelin ndaj Gjeorgjisë të mërkurën në arenën “Todor Proeski” në kuadër të Ligës së Kombeve, ka ftuar futbollist shtesë nga kampionati vendor, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për dyshen e Shkëndijës, Lupço Doriev dhe Enur Totre, Darko Micevskin  e Vardarit si dhe Tome Kitanovskin

Publikohet lista e të nominuarve për mesfushorët më të mirë në histori

"France Football” ka publikuar listën e të nominuarve për mesfushorët më të mirë në histori dhe “Ballon D’Or Dream Team”. Pjesë e kësaj liste janë 40 mesfushorë si Buskets, Zherard, Guardiola, Pirlo, Rijkard, Gulit, Iniesta, Pele, Platini, Toti , Maradona etj. Ditë më parë u publikua lista e të nominuarve për mbrojtësit

Strugani Pajtim Kasami prezantohet te Bazeli

Pajtim Kasami është një futbollistë i ri i Bazelit, njofton "infOSport.mk". Strugani i cili së fundmi ishte pjesë e Sionit, me shumë herë kampionët e Zvicrës ka nënshkruar kontratë deri në fund të sezonit 2021/2022. Nga skuadra e Bazelit shprehen të kënaqur që kanë nënshkruar me Pajtim Kasamin, një lojtar me përvojë

“Dardanët” e rinj që rezultuan pozitiv me Covid 19 do ritestohen sërish

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka bërë të ditur se gjithë futbollistët e përfaqësueses shpresa të Kosovës që rezultuan pozitiv me “Covid 19”, do të ritestohen sërish gjatë ditës së sotme. Testet e dyta do të konfirmojnë nëse vërtetë ka të infektuar në taborin e ekipit përfaqësues të Kosovës

Ndodhi edhe kjo, nga festa e tepërt kampionët e Lejkers harruan basketbollistin e tyre në Orlando!

Los Anxheles Lejkers mëngjesin e sotëm falë fitores së katërt ndaj Majamit, arriti që të kurorëzohet me titullin e kampionit në NBA. Ishte ky titulli i 17-të në historinë e “lejkersave” dhe i pari pas një plotë dekade, të cilin basketbollisti i tyre, Kuin Kuk do ta mbajë mend gjatë

“Covid 19”, 4 e më shumë futbollistë rezultojnë pozitiv te Kosova U21!

“Covid 19” ka prekur edhe përfaqësuesen shpresa të Kosovës. Një gjë të tillë ka konfirmuar vetë trajneri i tyre, Rafet Prekazi, përmes një intervistë për Indeksonline. Ai ka thënë se nuk dihet numri i saktë i lojtarëve që kane rezultuar pozitiv por mund të jetë mbi katër. Trajneri dhe lojtarët aktualisht janë

Dy skuadrat shqiptare nga Pollogu nuk dinë për disfatë në sezonin e ri

Dy skuadrat shqiptare, Shkëndija dhe Gostivari sezonin e ri futbollistik në vend e kanë nisur mjaft mirë, teksa pas 7, gjegjësisht 8 xhirove të para nuk dinë çka është disfata, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Shkëndijës në elitën e futbollit vendor në 8 javët e para ka regjistruar 5 fitore, derisa ka

Juventus-Napoli, fati i këtij takimi vendoset të mërkurën

Vazhdojnë polemikat në Itali për sa i përket sfidës Juventus-Napoli. Sfida e vlefshme për javën e tretë e Serie A nuk u zhvillua për shkak se Agjencia Rajonale e Shëndetsisë nuk i lejoi napoletanët të udhëtonin drejt Torinos, pasi ata kishin dy lojtarë të infektuar me koronavirus. Megjithatë, Liga e Serie