Kosova 21 mundi Andorrën, vendosi goli i bomberit të Ballkanit (VIDEO)

Mirlind Daku pa dyshim se është sulmuesi i momentit në futbollin kosovar. Bomberi i Ballkanit nga Suhareka përveç golave në elitën e futbollit kosovar, një gjë të tillë po bënë edhe me përfaqësuesen e shpresave të Kosovës, të cilën sonte e ndihmoi për të mundur Andorrën në ndeshjen e vlefshme

McGregor publikon pamje të papara deri më sot nga lufta e paharruar me Khabib (VIDEO)

Konor McGregor ka publikuar pamje të papara të luftës së tij legjendare kundër Khabib Nurmagomedov. Siç dihet, Khabib kishte fituar atë luftë brenda oktagonit, mirëpo menjëherë pas përfundimit të saj, shpërtheu një “luftë” tjetër e përgjakshme mes dy kampeve. Kështu McGregor pas një kohe më të gjatë ka postuar në “Instagram” një

Ronaldo rezulton pozitiv me “Covid 19”

Ylli portugez Kristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv në testimet e fundit, dhe do të mungojë në ndeshjen e radhës që Portugalia do ta zhvillojë kundër Suedisë. Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë Kombëtarja e Portugalisë. “Ai është mirë dhe pa simptoma, duke qëndruar në izolim”, thuhet në njoftimin e portugezëve. Ronaldo ishte

Atanasov më i shpejtë se fërshëllima e arbitrit, shpëtoi Maqedoninë U21 nga disfata me Izraelin (VIDEO)

Shpresat e Maqedonisë së Veriut i kanë shpëtuar mrrekullisht disfatës nga Izraeli në kuadër të xhiros së tetë të grupit 6, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Falë një goli të shënuar në çastet e fundit të takimit, Maqedonia e Veriut barazoi 1:1 me Izraelin,

Vazhdon “lufta” Kukësi-Et’hemi, kuksianët e çojnë në FIFA rastin me tetovarin!

Mesfushori tetovar, Valon Et’hemi ditë më parë edhe zyrtarisht u pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, duke shtuar koloninë e futbollistëve shqiptarë, aty ku gjatë kësaj merkatoje kishin nënshkruar edhe dy futbollistët shkupjan, Xhemal Ibishi dhe Edis Maliqi, që gjithashtu së fundmi kishte qenë pjesë e Kukësit. Mirëpo nëse ky i fundit

Erikseni ishte shumë afër Bajernit të Munihut

Bajerni i Munihut në ditën e fundit të merkatos verore mund të bënte për vete edhe mesfushorin danez, Kristian Eriksen. “Bavarezët” atë ditë kishin nënshkruar me 4 futbollistë, ndërsa shumë lehtë mund të ndodhte që Eriksen të ishte përforcimi i 5-të i kampionëve të Gjermanisë. Drejtuesit e Bajernit të Munihut po

ZYRTARE, ja kur zhvillohet “El Clasico” e parë e sezonit të ri

Tashmë gjithçka është zyrtare. Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur datën 24 tetor, për zhvillimin e super ndeshjes midis Barcelonës dhe Realit të Madridit, ndryshe e njohur si “El Clasico”. Ndeshja e parë e sezonit 2020/2021 do të zhvillohet në “Kamp Nou” me fillim prej orës 16:00. Kështu me 24 tetor do

Shtohen mungesat te Maqedonia në prag të sfidës me Gjeorgjinë

Igor Angellovski do ta ketë shumë të vështirë përballë Gjeorgjisë, ndaj së cilës kombëtare do të paraqitet me futbollistë më pak të eksponuar në ekipin përfaqësues të vendit, njofton “infOSport.mk”. Pas mungesave të Enis Bardhit, Arijan Ademit, Egzon Bejtullait, Ferhan Hasanit dhe Kristijan Toshevskit, i fundit që i është bashkuar listës

Shpresat e Kosovës me 6 mungesa përballë Andorrës

Shpresat e përfaqësueses së Kosovës në futboll, sot në Prishtinë doë të mirëpresin moshatarët e tyre të Andorrës, në ndeshjen e vlefshme për Europianin e vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë në prag të këtij takimi, trajneri Rafet Prekazi po has në shumë probleme, pasi nuk do të mund të llogarisë

E bujshme, Juventusi dëshiron ti marrë Ramosin Realit

Kapiteni i Realit të Madridit, Serhio Ramos padyshim se është një nga futbollistët më të mirë tek “mbretërit”, i cili përveç se me mjaft sukses është paraqitur në repartin e mbrojtjes, njëkohësisht ka ndihmuar shumë ekipin edhe me golat e shënuar. Megjithatë sipas asaj që shkruan “El Chiringuito”, ky mund të