Vedat Muriqi të shtunën debuton me Lacion përballë Sampdorias

Vedat Muriqi gjatë kësaj fundjave mund të debutojë me fanellën e Lacios në “Serie A”. Ylli i përfaqësueses së Kosovës, që mungoi në ndeshjet e nëntorit për shkak të lëndimit, e sheh veten të gatshëm për të zëvendësuar sulmuesin kryesor te skuadra “laciale”, Çiro Imobile. Ky i fundit sipas mediave në

Lokomotiva e Zagrebit e dashuruar me futbollistë shqiptarë, një tjetër “kuqezi” nënshkruan me klubin kroat

Françesko Tahiraj është futbollisti më i ri i Lokomotivës së Zagrebit, skuadër kjo që si duket është shumë e dashuruar tek futbollistët shqiptarë, që për çdo vit vetëm shtohen. Tahiraj ishte pjesë e Hajduk Split në sezonin e fundit, me të cilët mbylli bashkëpunimin para pak ditësh dhe ishte një lojtar

“Unë Muriqi i Lacios, jo Ibra i Lacios!”

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi sezonin e ri do të luaj në një ndër ligat më të fuqishme europiane, “Serie A”. Futbollisti me origjinë nga Prizreni i Kosovës te skuadra e njohur italiane erdhi gjatë kësaj vere nga rradhët e skuadrës turke të Fenerbahçe. Ai gjatë ditës së sotme është prezantuar nga

Zbulohen vazot për eliminatoret “Qatar 2022”, ja ku ndodhen Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova

Janë zbuluar vazot për eliminatoret e Kampionatit Botëror të vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia e Veriut së bashku me Shqipërinë bëjnë pjesë në vazon e katërt, ndërkohë Kosova në vazon e pestë. Përveç Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë që janë të sigurta në vazon 4, bëjnë

Zyrtare: McGregor pranon sfidën e amerikanit Poirier

Konor McGregor do të rikthehet sërish në ring në një ndeshje kundër Dustin Poirier. Lajmin e ka konfirmuar vetë luftëtari përmes një postimi në “Twitter”. Kujtojmë që negociatat mes presidentit të UFC, Dana Uajt dhe irlandezit kishin filluar që muajin e kaluar dhe mesa duket gjithçka ka shkuar mirë. “E pranoj,

Renova – Pelisteri do të zhvillohet jashtë Tetovës

Për shkak rinovimit të fushës në stadiumin e qytetit në Tetovë, Renova ndeshjen e javës së 9-të në elitën e futbollit vendor kundër Pelisterit do ta zhvillojë në stadiumin e qytetit në Gostivar, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë na e konfirmoi Drejtori Sportiv i “gjipspunuesve”, Fisnik Nuhiu, i cili tha

Nga Haaland, te Sanço e Dejvis, njihuni me 20 kandidatët e “Golden Boy”

“Golden Boy” ka konfirmuar pak minuta më parë listën e shkurtuar me 20 kandidatët final për çmimin prestigjioz. Në këtë çmim përfshihen të gjithë futbollistët që luajnë në Europë poshtë moshës 21 vjeç, ndërsa fituesi do të shpallet në datën 14 dhjetor. Këtë vit nga Premierliga angleze kemi 6-të futbollistë në