Reprezentuesi shqiptarë me dy gola ndihmon Breshën në fitoren ndaj Leçes (VIDEO)

Bresha ka shënuar fitore 3:0 kundër Leçes në ndeshjen e vlefshme të javës së 3-të në “Serie B”, e ku protagonistë kryesor doli të jetë reprezentuesi shqiptarë, Emanuel Ndoj, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti nga Mirdita e Shqipërisë realizoi dy gola në këtë përballje, duke i siguruar fitoren e parë skuadrës së tij

Besart Ibraimi nesër kundër Vardarit në kërkim të një jubileu

Besart Ibraimi vazhdon të mbajë epitetin e mbretit të golave në futbollin vendor, ndërsa kjo ka bërë që në repertoarin e bomberit kërçovarë të bëjnë pjesë thuajse të gjitha skuadrat ndaj të cilave ka luajtur, njofton “infOSport.mk”. Janë të rralla ato skuadra ndaj të cilave Ibraimi nuk ka shënuar të paktën

ZYRTARE: Berisha dhe Hajrizi vazhdojnë me Pejën, vijnë edhe dy përforcime nga jashtë

Drejtuesit e KB Peja, kanë bërë një punë shumë të mirë, teksa sot kanë njoftuar për vazhdimin e bashkëpunimit me dy yjet e skuadrës, Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, shkruan “infOSport.mk”. Një gjë të tillë nga tabori i skuadrës pejane kanë bërë përmes faqes zyrtare në “facebook”. https://www.facebook.com/136415676448552/videos/886260278584550 Ndërkohë më herët gjatë ditës

12 gola në 6 ndeshje, Mirlind Daku i Ballkanit nuk njeh limite

Ballkani i Arsim Kabashit vazhdon të dhurojë spektakël në Superligën e Kosovës. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ismet Munishi, ka siguruar një tjetër fitore në kampionatin elitarë të Kosovës, duke mposhtur Arbërinë në udhëtim me rezultat 4:2. Edhe në këtë përballje, protagonist absolut ishte bomberi Marlind Daku, i cili realizoi një

Vardari plotë 3 vite nuk dinë për fitore si vendas ndaj Shkëndijës

Vardari nesër në kuadër të javës së 9-të në elitën e futbollit vendor do të mirëpret Shkëndijën në një nga ndeshjet më interesante të kësaj jave, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e fundit Vardari kundër Shkëndijës në arenën “Todor Proeski” e kishte regjistruar me 14 tetor të vitit 2017-të, kur falë dopietës së

Shkëndija me një mungesë shumë të rëndësishme ndaj Vardarit

E shtuna në futbollin vendor do të sjellë super derbin Vardari-Shkëndija, ndeshje kjo që do të zhvillohet në arenën “Todor Proeski” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat vitet e fundit kanë dominuar futbollin vendor, ndërsa edhe pse në rolin e mysafirit Shkëndija llogaritet si favorite në këtë përballje, edhe

Klop bënë sërish pazar te Vulverhemptoni, kësaj rradhe dëshiron më të fuqishmin!

Skuadra kampione e Anglisë, Liverpulli gjatë kësaj vere pagoi rreth 45 milionë euro në arkat e Vulverhemptonit për të marrë shërbimet e sulmuesit portugez, Diogo Jota, teksa trajneri i të “kuqve” nga Enfilld Roud, Jurgen Klop pritet të trokasë sërish në janar në dyert e klubit nga Uest Midlands. Kjo pasi