“Isha betuar se do luaja derbin edhe nëse do ish pozitiv”, flet heroi Ibrahimoviç

Zlatan Ibrahimoviç morri gjithë vëmendjen e derbit të madh të Milanos me dy golat e shënuar, me të cilët e ndihmoi Milanin që të mundin Interin në një nga duelet me të ndezura të “Serie A”. Falë kësaj fitore Milani vazhdon me efektin e qindtpërqindtë, duke regjistruar 4 fitore nga po

Getafe tronditi Barcelonën, “katalunasit” nuk shfrytëzojnë hapin fals të Realit (VIDEO)

Getafe ka tronditur Barcelonën, që nuk po gjen qetësi as me trajnerin, Ronald Kuman. Nën drejtimin e holandezit “katalunasit” pësuan humbjen e parë në kampionat me rezultatin 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm dhe të fitores për Getafen në këtë përballje e realizoi Haime Mata nga pika e bardhë në minutën

Krotone regjistron pikën e parë në sezonin e ri kundër kampionëve të Juves (VIDEO)

Juventusi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1:1 në fushën e Krotones, edhe pse para fillimit të takimit “bardhezinjtë” llogariteshin favoritë absolutë. Vendasit kaluan të parët në avantazh, me anë të Simy nga pika e bardhë. Juventusi u kundërpërgjigjë 9 minuta më pas me anë të sulmuesit Alvaro Morata,

Muhamed Useini flet për derbin e Anamoravës, Drita-Gjilani

Të dielën në Kosovë zhvillohet një nga derbit më të zjarrtë, ai midis dy skuadrave gjilanase, Dritës dhe Gjilanit. Ndeshjet mes këtyre dy skuadrave përveç që zgjojnë interesim të madh tek fqinjët tanë, gjithashtu zgjon interes të madh edhe në vendin tonë, kjo pasi tek të dyja skuadrat luajnë futbollistë

Reali befasohet nga Kadiz, Suarez ndihmon Atl.Madridin për të mundur Selta Vigon (VIDEO)

Skuadra e re e inkuadruar në La Liga, Kadiz, ka befasur kampionët e Real Madridit, duke i mundur në transfertë me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Ishte goli i minutës së 16’ nga Lozano ai që vendosi gjithçka sa i përket fituesit të këtij takimi. Edhe përkundër kësaj disfate, Reali mbetet në

Gjoka: Shkëndija po piqet për të qenë lidere

Shkëndija ka demoluar Vardarin në mes të Shkupit, duke vazhduar serinë e zezë të skuadrës shkupjane në duelet mes vete, transmeton “infOSport.mk”. Goli debutues i Ramadanit, dy herë Ahmedi, Ibraimi dhe Totre zhvlerësuan avantazhin e vendasve me Popzllatanovin në fitoren 5:1 të “kuqezinjëve” nga Tetova në kuadër të xhiros së 9-të

Golat nga ndeshja Vardari-Shkëndija (VIDEO)

Shkëndija ka shënuar fitoren më të thellë në ndeshjet kundër Vardarit në Shkup, duke shënuar fitore 5:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi me një tempo të qetë dhe matje të forcave, me Shkëndijën që kërkonte të vendoste autortiet në terren, mirëpo vendasit rezistonin mirë në terren dhe madje arritën të shënojnë të