As Shkëndija, e as FC Shkupi, ja cila skuadër ka shënuar më shumë gola në 9 xhirot e para

E diela solli 5 takime të javës së 9-të në elitën e futbollit vendor, me të cilat edhe zyrtarisht uli siparin kjo javë, në të cilën u realizuan 20 gola, apo mesatarisht nga 3.3 gola për ndeshje, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja me më shumë gola rezultoi ajo në Kratovë midis Sileksit dhe

Valon Ahmedi nuk e sheh FC Shkupin si pretendent për titullin e kampionit!

Shkëndija të shtunën shënoi një ndër fitoret më të thella ndaj rivalit të madh, Vardarit. “Kuqezinjtë” nga Tetova shënuan fitore 5:1, ndërsa dy gola në këtë ndeshje për Shkëndijën realizoi kërçovari, Valon Ahmedi,njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit sonte në një lidhje direkte foli për emisionin “Zona Gol”, ndërsa në pyetjen e

Shkupjani Mustafa mbron penalti, Boreci i tij mundi Makedonija GJ.P (VIDEO)

Boreci ka ndalur hovin e Makedonija GJ.P, skuadër kjo që në 5 ndeshjet e fundit kishte regjistruar 4 fitore dhe vetëm një barazim, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Velesi e udhëhequr nga strategu shkupjan, Gorazd Mihajllov shënoi fitore 2:1, ndërsa vlen të përmendet se që të tre golat u shënuan në

Ndiqni 7 golat e shënuar nga ndeshja Sileksi – Rabotniçki, vendasit fitojnë në sekondat e fundit (VIDEO)

Sileksi dhe Rabotniçki kanë zhvilluar ndeshjen më efikase të javës së 9-të, teksa në Kratovë kjo përballje u mbyll me 7 gola të shënuar dhe fitore të skuadrës vendase 4:3, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë nuk paralajmëroi një goleadë të këtillë, pasi u realizua vetëm një gol, edhe atë nga penaltia.

Dominim total dhe fitore e merituar e Struga Trim Lum përballë Bellasicës, Lena shënon sërish

Struga Trim Lum me plotë meritë shënoi fitore 3:0 përballë fenerxhiut Bellasicës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 9-të në elitën e futbollit vendor,njofton “infOSport.mk”. Djemjtë e Srgjan Zaharievskit e nisën vrrullshëm këtë takim, pasi në 9 minuta lojë ata veçmë avansonin me rezultatin 2:0. Dejan Cvetanoski që në minutën e

Renova gati dy muaj pa fitore, vetëm barazim me Pelisterin

Renova tashmë gati dy muaj nuk dinë për fitore në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Xhepçishti për herë të fundit kishte fituar me 22 gusht kundër Akademia Pandev (2:0), në Tetovë, ndërkohë sot në ndeshjen e zhvilluar si vendas në Gostivar, barazoi pa gola ndaj Pelisterit. Mungesa e

FC Shkupi nuk i ndahet Shkëndijës, fiton dhe vazhdon luftën për titull (VIDEO)

FC Shkupi ka regjistruar edhe fitoren e 6-të sezonale, duke vazhduar kështu luftën me Shkëndijën për pozitën e parë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi në kuadër të javës së 9-të shënoi fitore minimale 1:0 kundër Akademia Pandev, që asesi të rimer veten edhe me trajnerin Jugosllav Trençovski. Golin e vetëm për FC

Derbi i madh i Malit të Zi, Buduçnost-Zeta nuk e priti fundin, arbitri ofendoi në bazë racore lojtarin kamerunas

Derbi i javës së 9-të në elitën e futbollit malazez midis Buduçnostit dhe Zetas,  nuk ka pritur fundin, pasi futbollstët miq braktisën fushën e blertë. Kjo ndodhi 10 minuta para përfundimit të sfidës, për shkak se arbitri Nikolu Dabanovica u dha tre kartonë të kuq rivalëve të skuadrës së drejtuar

Krudeli çmendet pas fitores së madhe të Milanit ndaj Interit (VIDEO)

Milano feston kuqezi, pas triumfit të Milanit në derbin lokal ndaj Interit. Ishte kjo fitorja e parë pas plotë 4 viteve për “rossonerët”, të cilët dhuruan spektakël në fushën e blertë. Ndërkohë nuk ka munguar spektakli edhe në studiot televizive nga i pazëvendësueshmi Ticiano Krudeli, i cili njihet si një tifoz