Benaser fitoi gati të gjitha duelet me Barrelan, video e dëshmon më së miri (VIDEO)

Milani ka arritur ta mposht Interin pas plotë 4 viteve falë dy golëshit të Ibrahimoviç dhe falë paraqitjes së mirë të skuadrës.

Përveç Ibras, meritorë për këtë fitore të “kuqezinjëve” pa dyshim se ishin edhe dy mesfushorët shkatërues, Ismael Benaser dhe Frank Kesie, të cilët bënë punën e tyre më së miri në vijën e mesfushës.

Benaser e kishte për detyrë markimin e Barellas, i cili ka tipare sulmuese. Futbollisti i Interit nuk arriti të lërë shenjë në këtë derbi, kjo edhe falë të palodhshmit Benaser, i cili mjaft mirë markonte kundërshtarin e tij, duke e ndjekur atë thuajse në çdo lëvizje.

Më së miri këtë e përshkaruan një video që po qarkullon në “Twitter”:

Leave a Reply