Juventus dhe Real Madrid vijnë me një shkëmbim spektakolarë

Dy skuadrat gjigande europiane, Juventusi dhe Real Madridi kanë gati një shkëmbim spektakolar. Siç raporton “Don Balon”, Juventus dhe Real Madrid janë duke shikuar mundësinë e shkëmbimit mes Paulo Dybalas dhe Iskos.

Dybala nuk po përshtatet me skemën e Pirlos dhe dëshiron largimin nga Juventusi, ndërsa interesim për të ka shfaqur Reali i Madridit.

Në anën tjetër Isko nuk bën pjesë në planet e Zidane dhe “mbretërit” janë të gatshëm ta përfshijnë atë në operacionin për Dybalan.

Spanjolli pëlqehet shumë nga Pirlo dhe 41-vjeçari i ka dhënë dritën jeshile Anjellit që të nisin bisedimet.

Përveç Iskos, Juventus pritet të përfitojë edhe 50 milionë euro, pasiqë vlera e Dybalas në treg është rreth 80 milionë euro, ndërsa ajo e spanjollit rreth 30 milionë euro.

Leave a Reply