Ish futbollisti i Shkëndijës shënon një gol spektakolar (VIDEO)

Ish futbollisti i Shkëndijës, Meriton Korenica, i cili këtë verë vendosi të transferohet te skuadra e Ballkanit, së fundmi ka gjetur edhe golin debutues me fanellën e skuadrës nga Suhareka, njofton “infOSport.mk”. Korenica shënoi golin e tretë në fitoren 4:1 të Ballkanit ndaj Besës nga Peja, duke na rikujtuar në momentet

Zekirja Ramadani largohet nga Prishtina!

Prishtina nën drejtimin e trajnerit shkupjan, Zekirja Ramadani ka pësuar edhe humbjen e tretë me radhë në Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra nga kryeqendra ksovare sot në kuadër të javës së 10-të u mposht minimalisht 1:0 nga Drenica në udhëtim, ndërsa kjo ka luhatur seriozisht pozitën e Zekirja Ramadanit, i

Drita e Ardian Nuhiut fiton me përmbysje, Prishtina e Zekirja Ramadanit asessi të fitojë (VIDEO)

Sot në futbollin elitar të Kosovës në program ishin dy ndeshje, me të cilat u mbyll java e dhjetë e IPKO Superligës së Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja tërhoqën vëmendjen edhe tek neve, pasi në fushë zbritën dy skuadrat pretendente për titull, që udhëhiqen nga strateg shkupjan. Drita e Ardian Nuhiut

Ibra asist dhe gol ndaj Udinezes, Milani nuk ndalet (VIDEO)

Zlatan Ibrahimoviç vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Milanit, duke ndihmuar këtë skuadër në fitoren 2:1 në “Dacia Arena”, njofton “infOSport.mk”. Suedezi 37-vjeçar fillimisht asistoi në golin e parë të shënuar nga Frank Kesie në minutën e 18-të, që më pas në minutën e 83-të, të shënojë një super gol në

Interi lëshon bombën, në janar transferon yllin e Liverpullit

Inter e ka të detyrueshme një ndërhyrje në merkaton e janarit për shkak të formës jo të mirë që po tregon skuadra e Antonio Kontes në këtë fillim sezoni. “Neroaxurët”  po bëhen gati për transferimin e mesfushorit të Liverpullit, Georginio Vijnaldum. Megjithatë sipas mediave britanike, Interi nuk do ta ketë aspak të

Isko refuzon Juven, dëshira e tij është të luaj në Pemierligën angleze

Isco Alarkon tashmë dihet se në fund të këtij sezoni ose dhe gjatë janarit do të largohet nga skuadra e Real Madridit. Për mesfushorin nuk kanë munguar spekulimet e shumta për skuadrën e tij të ardhshme dhe shumë flisnin për një transferim të tij në “Serie A” tek kampionët e Juventusit. Mirëpo

Junajtedi në negociata të avansuara me yllin e Milanit

Mançester Junajted tashmë është e ditur se është vënë në ndjekje të mesfushorit të Milanit, Hakan Çalhanoglu. “Djajtë e Kuq” sipas Daily Mail janë në një fazë të avancuar të negociatave me mesfushorin turk dhe pritet transferimi i tij në “Olld Traford” gjatë verës së ardhshme. Çalhanoglu nuk po arrin që