Statovci: Llapi mund të dal në Europë, vetëm nëse Ballkanin dhe Dritën i kap virusi

Në Superligën e Kosovës deri me tani janë zhvilluar dhjetë xhiro. Nga dhjetë ndeshje skuadra nga Podujeva, Llapi gjendet në pozitën e parafundit me pesë pikë të tubuara, shkruan Gazetasheshi.com Padyshim që takimi më i përfolur në këtë xhiro ka qenë në mes Llapit dhe Dritës, takim ky i zhvilluar në

Ibrahimoviç vjen me një lajm të madh për tifozët e Milanit

Zlatan Ibrahimoviç po kalon një formë të shkëlqyeshme me fanellën e Milanit duke u bërë kështu pika me e fortë e “Rossonerëve” në javët e para të sezonit të ri futbollistik. Sulmuesi suedez, duke folur për “Sky Sport”, ka thënë se ai mund ta vazhdojë kontratën me klubin nga “San Siro”. “Kur

9 futbollistë të infektuar me “Covid 19” te Dinamo Kievi para ndeshjes me Barcelonën!

“Covid 19” nuk ka të ndalur. Pas Ajaksit, një skuadër tjetër europiane është kapluar nga kjo pandemi, që nuk po i vie fundi. Është skuadra e Dinamo Kievit, ajo që e ka pësuar keq, pasi plotë 9 futbollistë të skuadrës ukrainase kanë rezultuar me koronavirus. Një lajm tepër negativ ky për skuadrën

Blerim Xhemaili gati të rikthehet në “Serie A”

Futbollisti Blerim Xhemaili, ka ndërprerë kontratën me klubin kinez, Shenzhen. Mesfushori me origjinë nga Tetova vendosi të mos vazhdojë bashkëpunimin me Shenzhen, aty ku kaloi gjatë afatit veror të kaluar. Shqiptari që përfaqëson Kombëtaren e Zvicrës tani është i lirë dhe thuhet se preferon kalimin në “Seria A”. Tani, disa nga skuadrat

Përfaqësuesi i Karabagut: “Vrisni armenët”, kërkohet përjashtimi i skuadrës azere nga Liga Europa

UEFA ka hapur një hetim kundër klubit azer, Karabag, për shkak të qëndrimeve plotë urrejtje ndaj armenëve nga përfaqësuesi i zyrës së shtypit të këtij klubi, Nurlan Ibrahimov. Ai në “facebook” kishte shkruar një mesazh të padenjë me përmbajtjen: “Ne duhet t’i vrasim armenët. Fëmijë, grua, pleq: nuk ka rëndësi, duhen

Tronditet Ajaksi, 11 futbollistë rezultojnë pozitiv me “Covid19”

Skuadra e Ajaksit ka marrë një goditje të rëndë para ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër danezëve të Midtjylland, teksa plotë 11 futbollistë të skuadrës së njohur holandeze kanë rezultuar pozitiv me “Covid 19”. Një gjë e tillë u bë e ditur pas testeve të bëra te klubi holandez, me ç’rast

Gjithsej të etiketuara