Serhio Ramos 100 gola me Realin, golin e tij të parë e shënoi para 15 viteve po në LK (VIDEO)

Reali i Madridit sonte mundi Interin me shifrat 3:2 në ndeshjen e xhiros së tretë të grupit “B” të Ligës së Kampionëve Europian, ndërsa në mesine  autorëve të golave kishte vend edhe për mbrojtësin Serhio Ramos, njofton “infOSport.mk”. Spanjolli në këtë mënyrë arriti në shifrën e 100 golave të shënuar me

Kampionët me fytyra të vërteta kampioni (VIDEO)

3 skuadrat e fundit kampione të Europës, Reali i Madridit, Liverpulli dhe Bajerni i Munihut kanë shkëlqyer sonte në ndeshjet në grupe të ligës së Kampionëve, duke regjistruar fitore përballë rivalëve të tyre, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Realit të Madridit në ndeshjen kryesore të mbrëmjes mundi Interin me rezultatin 3:2, ndërsa

Çmenduri në futbollin amator spanjoll, portieri shënon super gol, që më pas ta pësojë nga gjysma e fushës (VIDEO)

Një çmenduri e vërtetë ka ndodhur në një nga ligat amatore të Spanjës, aty ku një portier për pak çaste luajti rolin e heroit, por që më pas të shndërrohet në personin më tragjik të ndeshjes. Fillimisht ky portier kur po zhvilloheshin minutat shtesë kishte dalë para zonës kundërshtare për të

Haaland  ndahet me Dortmundin, transferohet në Serie A!

Erling Haaland në fund të sezonit aktual mund ti thotë lamtumirë Borusia Dortmundit, kjo për shkak se për shërbimet e norvegjezit po interesohet skuadra kampione e Italisë, Juventusi. Norvegjezi ka një klauzolë prej 75 milionë eurosh që është e vlefshme deri në vitin 2022, mirëpo kjo nuk përbën problem, pasi “Zonja

Tradhtoi gruan për 8 vite me kunatën, arrestohet Rajan Gigs!

Policia britanike ka arrestuar legjendën e Mançester Junajted, Rajan Gigs, i cili aktualisht luan rolin e trajnerit te Kombëtarja e Uellsit. Gigs është arrestuar nga policia, pasi dyshohet se sulmoi të dashurën e tij, Kejt Grevill. Fqinjët e ish-futbollistit të njohur uellsian, kanë telefonuar policinë, pasi kishin dëgjuar britma nga shtëpia e

Gjithsej të etiketuara

Moska shumë e ftohtë për Atl. Madridin, vetëm barazim përballë Lokomotivës (VIDEO)

Atletiko Madridi ka regjistruar barazimin e parë në kuadrë të grupit “A” në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Pas disfatës nga Bajerni dhe fitores ndaj Salzburgut, djemtë e Diego Simeones sonte barazuan 1:1 në transfertën e ftohtë në Rusi përballë Lokomotivës së Moskës. Që të dy golat në këtë përballje u

Gladbahu luan tenis me Shakhtarin, frikëson Realin dhe Interin (VIDEO)

Borusia Menhengladbahu ka shënuar fitoren më të thellë në garat europiane, teksa sonte në ndeshjen e parë të grupit “B” në Ligën e Kampionëve mundi Shakhtar Donetskun me rezultatin 6:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra gjermane punën më të madhe në këtë ndeshje e kreu që në pjesën e parë, kur edhe avansoi

Real Madrid – Inter, njihuni me formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet e supersfidës së sotme në Ligën e Kampionëve midis  Real Madridit dhe Interit, ndeshje kjo që do të zhvillohet në tokën spanjolle. Te skuadra “madrilene”, Eden Hazard do të jetë titullar që nga minuta e parë, ndërsa në mesfushë trajneri Zidan i ka besuar Kasemiros, Krosit dhe Valverdes. Në

Real Madrid-Inter, njihuni me formacionet e mundshme dhe mungesat

Reali sonte përballë Interit do të jetë pa shërbimet e mbrojtësve Naço, dhe Dani Karvahal, si dhe sulmuesit Martin Odegard. Alvaro Odriozola mund të jetë gati për të luajtur, ndërsa në mesin e futbollistëve që nuk do të mund të paraqiten, është edhe Eder Militao, braziliani që kishte rezultuar së