Ish trajneri i Shkëndijës debuton me fitore në Superligën shqiptare

Ish trajneri i Shkëndijës, Tomas Brdariç ka debutuar me fitore në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Kroati me pasaportë gjermane që këtë verë morri drejtimin e skuadrës shkodrane të Vllaznisë, sot në ndeshjen e parë të sezonit të ri 2020/2021 në kampionatin elitarë shqiptarë mundi Apoloninë me rezultatin 2:0. Që të dy

Lajpcigu surprizon PSZH-në, Sevilja fiton me përmbysje, skuadrat tjera favorite pa probleme

Janë mbyllur takimet e orës 21:00 në Ligën e Kampionëe, e ku pa dyshim se surprizën e mbrëmjes e bëri Lajpcigu gjerman, që në terren vendas mundi favoritët e Paris Sen Zhermen me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Di Maria morri gjithë vëmendjen te PSZH-ja, pasi i njëjti vetëm pas 6 minutave

Bashakshehiri i Erdoganit nokautoi Junajtedin e madh, Lacio e Muriqit vetëm barazim ndaj Zenitit (VIDEO)

Istanbul Bashakshehir, ndryshe që njihet edhe si skuadra e Rexhep Taip Erdogan ka bërë surprizën më të madhe në ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve, duke mundur në terren vendas ekipin e madh anglez, Mançester Junajtedin me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Që të tre golat u shënuan gjatë pjesës së

Allegri në bisedime me skuadrën e njohur evropiane

Ish-trajneri i Milanit dhe Juventusit, Massimiliano Allegri, është i gatshëm t’i rikthehet futbollit pas një viti pushim. Tekniku italian ndërpreu kontratën me Juventusin verën e kaluar dhe refuzoi shumë skuadra sepse dëshironte të pushonte një vit, por tani është gati për tu rikthyer futbollit. Mediet italiane njoftojnë se një ofertë në adresë

Filip Najdovski “dopietë” për Tiranën në fitoren ndaj Kukësit

Ish futbollisti i Vardarit, Filip Najdovski, i cili gjatë merkatos së verës iu bahskua Tiranës, sezonin e ri në Superligën shqiptare e ka nisur me këmbë të mbarë, njofton “infOSport.mk”. Najdovski ka shënuar që të dy golat në fitoren 2:0 të Tiranës në derbi ndeshjen e xhiros së parë të sezonit

Jasir Asani nuk i mjafton Partizanit

Jasir Asani ka shënuar sërish për Partizanin, kësaj rradhe në ndeshjen e parë kampionale të sezonit të ri 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani shënoi golin e vetëm për “Demat e Kuq” në transfertën kundër Kastriotit, skuadër kjo që në fund shënoi fitore 2:1. Asani golin e vetëm për ekipin nga kryeqendra shqiptare

Pandemia “Covid19”, numri një i futbollit Muhamed Sejdini nuk rrezikon asgjë, Maqedonia U21 drejt Izraelit me linjë çarter

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë me 12 nëntor do të zhvillojë ndeshjen e para fundit në kuadër të grupit 6 eliminatorë, e vlefshme për Europianin e vitit të ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i ekipit të Bllagoja Milevskit do të jetë Izraeli,ndeshje kjo që do të zhvillohet në Netanja. Drejt tokës izraelite shpresat

Lajm tronditës nga Italia, Lacio rrezikon përjashtimin nga “Serie A”

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane, ku raportohet se Lacio rrezikon përjashtimin nga Seria A. UEFA i ka ndaluar klubit “lacial” që të grumbullojë për ndeshjen e sotme në Ligën e Kampioneve, 3 lojtarë, Thomas Strakosha, Çiro Imobile dhe Lukas Leiva. Në testet e kryera javën e

Gjithsej të etiketuara

Besar Guxhufi fare në fund shpëton Maqedoninë U17 nga humbja me Malin e Zi

Besart Guxhufi edhe pse në lojë u inkuadrua vetëm në minutën e 58-të, në fund doli të luaj rolin e heroit te Maqedonia U17, duke shënuar golin e barazimit në minutën e 92-të,njofton “infOSport.mk”. Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë barazoi 2:2 kundër moshatarëve të Malit të Zi, në ndeshjen që u zhvillua