Turku Jusuf ul me këmbë në tokë Milanin e Piolit

Sulmuesi turk Jusuf Jazixhi ka ul me këmbë në tokë Milanin e Stefano Piolit, duke i shkaktuar disfatën e parë këtë edicion pas plotë 24 ndeshjeve, njofton “infOSport.mk”. 23-vjeçari turk shënoi “hat-trik” midis “San Siros”, duke e mundur i vetëm Milanin e madh në ndeshjen e vlefshme të grupit “H” në

Alsat-M do të transmetojë ndeshjet e Futsal Shkupit në Ligën e Kampionëve

Alsat-M ka fituar të drejtën për të transmetuar ndeshjen e Ligës së Kampionëve midis Futsal Shkupit dhe skuadrës kampione irlandeze të Blu Mexhik FC Dublin, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë konfirmuar edhe nga vetë klubi i Futsal Shkupit përmes faqes së tyre zyrtare, të cilët në këtë mënyrë vazhdojnë

Portieri 18-vjeçar i Dinamo Kievit me një pritje bravuroze i mohoi golin e dytë Messit (VIDEO)

Barcelona mbrëmë shënoi një fitore minimale 2:1 ndaj Dinamo Kievit në kuadër të grupit “G” të Ligës së Kampionëve. Lionel Messi hapi serinë e golave pas një goditje të saktë nga pika e bardhë, ndërsa një gol tjetër për “katalunasit” realizoi edhe mbrojtësi Zherard Pike, transmeton “infOSport.mk”. Në anën tjetër për

Konte në telashe, edhe ndaj Atalantas pa sulmuesin kryesor!

nteri pas disfatës ndaj Realit të Madridit të martën në Ligën e Kampionëve, të dielën në “Serie A” do të ketë sërish një transfertë të vështirë, kësaj rradhe ndaj Atalantas së Gasperinit. Me shumë gjasa edhe në këtë ndeshje trajneri Antonio Konte do të duhet të bëjë formacionin pa sulmuesin Romelo

Kuman: Falemenderit Ter Shtegenit

Trajneri i Barcelonës, Ronald Kuman ka falënderuar portierin Mark Andre Ter Shtegen, pas fitores 2:1 ndaj Dinamo Kievit në kuadër të Ligës së Kampionëve Europian. Gardiani gjerman me disa super intervenime në disa raste shpëtoi “katalunasit”, duke marrë meritat më të mëdha për këtë fitore. “Filluam mirë ndeshje dhe shpejtë avansuam

Ylli i Çelzit rezulton pozitiv me “Covid 19”

Një lajm aspak i mirë për skuadrën e Çelzit. Fantazisti i tyre gjerman, Kai Havertz rezultoi pozitiv me koronavirus. Mesfushori 21-vjeçar ndodhet në vetë-izolim dhe nuk do të jetë i disponueshëm në sfidën e sotme të Ligës së Kampionëve ndaj francezëve të Ren. Një mungesë tepër e rëndësishme për teknikun anglez Frank