Liria e Prizrenit fiton betejën me Lacion për Vedat Muriqin

Liria e Prizrenit ka fituar betejën me Lacion për përqindjen e transferimit të Vedat Muriqit te skuadra nga kryeqendra italiane. Ekipi prizrenas pretendoi se i takonin një përqindje për gjigandin kosovar duke angazhuar edhe juristë për këtë çështje, duke e fituar këtë betejë me klubin bardhekaltër. Muriqi u transferua nga Fenerbahçe tek

Angellovski shpalli listën për ndeshjet e nëntorit, habit mungesa e Hasanit

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Igor Angellovski, ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet e muajt nëntor, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e parë dhe më të rëndësishmen “verdhëkuqtë” do ta zhvillojnë me 12 nëntor në Tbilisi, kundër Gjeorgjisë. Kjo ndeshje i takon edicioni të kaluar të Ligës së Kombeve, ku të

Festim Ebibi: E dimë kush është Shkëndija, por edhe ne kemi planet dhe synimet tona

Një ndër talentët e Renovës, Festim Ebibi, për faqen zyrtare të klubit nga Xhepçishti ka folur për ndeshjen derbi kundër Shkëndijës së Tetovës, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër kualiteteve që posedon Shkëndija, Ebibi thotë se edhe Renova ka planet e saja për këtë takim, ku synohet tre pikëshi. “Jemi përgatitur maksimalisht në

Shkëndija me shumë mungesa ndaj Renovës

Të shtunën Renova do të mirëpret Shkëndijën në kuadër të javës së 11-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Në prag të këtij takimi trajneri i Shkëndijës, Ernest Gjoka po has në shumë probleme, pasi nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e disa prej futbollistëve titullarë. Shkaku i lëndimeve

Ronaldo e dëshiron Di Marian te Juventusi!

Kristiano Ronaldo dhe Anhel Di Maria  mund të luajnë sërish bashkë, këtë herë te Juventusi. Që të dy kishin luajtur bashkë te Reali i Madridit, kur edhe kishin krijuar një miqësi shumë të mirë. Për këtë arsye, Ronaldo i ka bërë një ftesë sulmuesit anësor argjentinas të PSZH-së që t’i bashkohet

Hysaj tallet keq me Rrahmanin, shikoni çfarë i bën (VIDEO)

Napoli mbrëmë shënoi fitore 2:1 në transfertën ndaj Rijekës në kuadër të Liga Europa. Edhe në këtë ndeshje Amir Rrahmani nuk morri besimin e trajnerit Gatuzo, ashtu që i njëjti duhet pritur për debutimin e tij në një ndeshje zyrtare me skuadrën “napolitane”. Në stol në këtë përballje qëndroi edhe kapiteni

Pas Maqedonisë, edhe Kosova pezullon ndeshjet e futbollit për një javë

Pas Maqedonisë edhe Kosova ka vendosur ti pezullojë ndeshjet e futbollit për një javë, transmeton “infOSport.mk”. Një gjë e tillë u vendos sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës, që në këtë mënyrë i përgjigjet pozitivisht edhe vendimit të Qeverisë së Kosovës, e cila

Prekazi publikon listën e Kosovës U21, fton edhe Sadriun e Shkëndijës si dhe kumanovarin Hamdiu

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U21, Rafet Prekazi ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e rradhës në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit të ardhshëm deri 21-vjeç, raporton “infosport.mk”. Pjesë e kësaj liste janë edhe mbrojtësi i talentuar i Shkëndijës, Leard Sadriu, si dhe kumanovari Valon Hamdiu, që

Ramos -Perez, meret vendimi për të ardhmen e mbrojtësit spanjoll

Serhio Ramos dhe Florentino Perez kanë shijuar një marrëdhënie të mirë tash e një kohë dhe gjithçka pritet të vazhdojë në bashkëpunimin mes tyre. Dyshja komunikojnë drejtpërdrejt dhe rregullisht, me ndershmëri të plotë kur flasin. Ata e dinë që kur flasin po e bëjnë këtë duke pasur parasysh interesat më të