Golat nga “El Clasico-ja” shqiptare në Tetovë (VIDEO)

Shkëndija edhe njëherë tjetër ka bërë që Tetova të ngjyroset me ngjyrat “kuqezi”, teksa sot në ndeshjen e parë të këtij edicioni kundër rivalit lokal, Renovës, shënoi fitore 3:1, njofton “infOSport.mk”. Kuqezinjtë e Ernest Gjokës e hapën mirë takimin kur avansuan me realizimin e Lumës vetëm pas 4 minutave lojë. Ky gol

Tronditet Reali, dy super titullarë pozitiv me “Covid 19”!

Koronavirusi nuk i ndahet Realit të Madridit, që vetëm pak ditë më parë njoftoi se pozitiv kishte rezultuar mbrojtësi Eder Militao. Në një komunikim të fundit, klubi madrilen ka njoftuar se edhe dy futbollistë të tjerë kanë rezultuar pozitiv. Behtë fjalë për dy titullarët, Eden Hazard dhe mesfushorin brazilian, Kasemiro. Menjëherë pas

Barcelona fiton pas një muaji në La Liga, Messi nga bankina shënon dy gola (VIDEO)

Barcelona i ka dhënë fund serisë prej 4 ndeshjeve pa fitore në La Liga, duke mundur Betisin me rezultatin 5:2 në ndeshjen e vlefshme të javës së 8-të në La Liga, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi në mënyrë të pazakontë, pasi strategu holandez Ronald Kuman kishte vendosur që Messin ta lë në

Futsal Shkupi ngriti lartë trofeun e titullit kampion të edicionit të kaluar

Futsal Shkupi sot në kuadër të xhiros së dytë në palestrën “Enver Idrizi” në Shkup, në këto momente po luan kundër Astibos, ndërsa para fillimit të këtij takimi “bardhekaltërit” nga Çairi ngritën lartë trofeun e titullit kampion për edicionin 2019/2020, që u ndërpre para kohe për shkak pandemisë “Covid 19”,

Ibrahimoviç zgjidhet futbollisti më i mirë i muajit tetor në “Serie A”

Çmimi i futbollistit më të mirë për muajin tetor në “Serie A”, me plotë meritë i ka takuar veteranit suedez të Milanit, Zlatan Ibrahimoviç. Renditja është përpiluar sipas sondazheve statistikore të “Statistikat dhe Përformacat”, ku Ibra prinë në këtë drejtim. Boshnjaku me pasaportë suedeze në 3 ndeshje të zhvilluara në “Serie

Igli Tare rezulton pozitiv me “Covid 19”

Lacio është kapluar nga pandemia “Covid 19”, që te klubi lacial nuk ka kursyer as drejtorin sportiv, vlonjatin, Igli Tare. Disa futbollistë që më parë ishin të prekur me “Covid-19”, gjë që i kanë munguar Lacios në ndeshjet e Serie A dhe Ligës së Kampionëve. Ka qenë presidenti i Lacios, Klaudio Lotito

Junajtedi mposhti Evertonin, Kavani shënon golin debutues me “Djajtë e Kuq” (VIDEO)

Mançester Junajtedi ia ka dalë të ftojë si mysafir ndaj Evertonit të Karlo Ançelotit, duke shuar plagët e hapura pas disfatës në Ligën e Kampionëve përballë turqve të Bashakshehir në mesjavë. Junajtedi i Solskjaer në fund shënoi fitore 3:1, edhe pse fillimi i ndeshjes nuk paralajmëroi një gjë të tillë, kjo

Shkëndija fiton Renovën, FC Shkupi dhe Struga barazojnë ndaj dy skuadrave nga Parku i Qytetit

Shkëndija ka fituar derbin lokal ndaj Renovës, ndryshe e njohur si “El Clasico-ja” shqiptare e futbollit në vendin tonë, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit me Rabotniçkin në Tetovë, të besuarit e trajnerit Ernest Gjoka sot shënuan fitore 3:1 ndaj Renovës, duke u shkëputur sërish në krye të tabelës së klasifikimit, kjo pasi