Kuman tregon arsyen pse e uli Messin në bankinë

Barcelona sot realizoi një fitore të madhe me rezultat 5:2 kundër Real Betisit, ndërsa ajo që ra në sy në këtë ndeshje ishte vendimi i trajnerit të Barcelonës, Ronald Kuman, i cili kishte vendosur që Messi të mbetet në bankinë, për ta aktivizuar të njëjtin në pjesën e dytë, kur edhe la gjurmë, duke shënuar dy gola. Pas ndeshjes, Kuman sqaroi para medieve edhe vendimin e tij.

I urojë lojtarët e mi. Ata treguan një nivel të lartë të lojës një pjesën e dytë. Isha shumë i kënaqur me reagimin e tyre. Grizman ka shumë besim tek vetja e tij. Ai ishte i pa fat dhe nuk shënoi gol, por bëri atë që ne prisnim të bënte.”

“Messi në stol? Ai nuk ishte mjaftueshëm i gatshëm për të startuar sot, por siç edhe e keni parë, prezenca e tij në pjesën e dytë ishte shumë e rëndësishme.”, – deklaroi Kuman.