Valencia turpëron Realin me 3 penalti të ekzekutuara nga Solar (VIDEO)

Fitorja 3:2 me Interin në mesjavë në duelin e Ligës së Kampionëve dha shpresa se Reali po rikthehet në rrugën e duhur, por një gjë e tillë nuk ndodhi edhe në realitet, pasi “madrilenët” sërish u njoftuan me humbjen. Djemtë e Zinedine Zidane u turpëruan 4:1 në fushën e Valencias, duke

Bajer-Gladbah, spektakël me 7 gola, ish interisti shënon në stilin “alla-Ibrahimoviç” (VIDEO)

Bajer Leverkuseni dhe Borusia Menhengladbahu sot zhvilluan një ndeshje spektakolare me 7 gola në “BayArena”. Në fund ishin “aspirinat” që shënuan fitore me rezultatin 4:3 dhe që morrën 3 të reja, me të cilat tashmë ndajnë pozitën e 3-të me Dortmundin, që të dyja skuadrat me nga 15 pikë. Dy herë kaluan

Uzuni protagonistë me gol dhe asiste në fitoren e Ferencvaroshit (VIDEO)

Myrto Uzuni është rikthyer me stil, pasi i njëjti kishte pauzuar disa javë për shkak koronavirusit. Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë doli të jetë protagonist absolut në fitoren e skuadrës së tij, Ferencvarosh ndaj Mezokovesd-Zhori në kuadër të javës së 10-të në kampionatin elitarë të Hungarisë. 25-vjeçari asistoi në dy golat

Aksidentohet legjenda kamerunase, Samuel Eto

Një aksident trafiku ka pësuar legjenda e futbollit kamerunas, Samuel Eto. Sipas mediave kamerunase, legjenda e futbollit është aksidentuar me makinën e tij, por të njëjtat transmetojnë se gjendja e tij është e mirë dhe stabile. Eto’o u aksidentua në Nkongsamba-Littoral, një regjion në Kamerun, derisa është goditur nga një autobus. Nga

Enis Bardhi sonte zhvilloi ndeshjen e tij të 100-të në La Liga

Enis Bardhi sonte ka kompletuar 100-të ndeshje në një ndër kampionatet më të mira europiane, La Liga. Shkupjani luajti titullar sërish me Levanten e tij, skuadër kjo që barazoi 1:1 në ndeshjen e javës së 9-të kundër Alavesh. Për Bardhin ishte kjo ndeshja e 8-të e zhvilluar këtë edicion, në të cilin

Belgët akuza Realit! E bënë me qëllim testin pozitiv të Hazard

“Covid 19” nuk i shkëputet Real Madridit, teksa së fundmi dy futbollistë kanë rezultuar pozitiv. Bëhet fjalë për Eden Hazard dhe Kasemiron, të cilët u dërguan menjëherë në izolim. Mirëpo lidhur me këto raste kanë lindur edhe dyshimet e para. Grumbullimet nëpër ekipet kombëtare fillojnë nesër, duke pasur parasysh se gjatë

Kosova në ndeshjet e nëntorit edhe pa Vedat Muriqin!

Përfaqësuesja e Kosovës rrezikon të mbetet pa futbollistët kryesor për ndeshjet e nëntorit. Kosova gjatë këtij muaji do të zhvillojë plotë tre ndeshje, edhe atë fillimisht vëllazëroren me Shqipërinë, që më pas edhe dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, atë ndaj Sllovenisë dhe Moldavisë. Pas konfirmimit të mungesës së Milot Rashicës,

Gjithsej të etiketuara

Formacionet zyrtare, Valencia-Real Madrid

Valencia që pësoi një ‘eksod’ të madh të lojtarëve më të mirë gjatë verës, do tentojë të befasojë Real Madridin që sivjet pavarësisht rezultateve të mira nuk ka bindur me lojë. Hazard dhe Kasemiro janë mungesat e reja për mysafirët, të cilët vuajnë nga koronavirusi. Ndeshja do të zhvillohet në “Mestalja” me