Super Florian Markut i mjaftuan vetëm 110 sekonda për të nokatuar anglezin, Muma (VIDEO)

Florian Marku ka qenë i jashtëzakonshëm sonte kundër anglezit Muma Muemba, duke e e hedhur atë në tokë që në raundin e parë, më saktësisht pas 110 sekondash luftë. Ishte kjo fitorja e 7-të në boksin profesionist (e 5-ta me nokaut) për boksierin shqiptarë, i cili në ring ishte rikthyer pas

Elmas: Kundër Gjeorgjisë na pret finalja e vërtetë

Në pritje të ndeshjes kundër Gjeorgjisë e vlefshme për kualifikim në Kampionatin Europian, reprezentuesi i Maqedonisë, Elif Elmas thotë se ekipi përfaqësues i vendit është gati për të shënuar rezultatin më të mirë në historinë e futbollit tonë. Elmas thotë se është optimist për këtë ndeshje, pasi çdo futbollistë përveç që

Berisha: Po të ishim një kombëtare do na kishte frikë e gjithë Europa

Gardiani i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha ishte në krah të trajnerit Edi Reja në konferencën për shtyp në prag të vëllazërores me Kosovën, që do të luhet nesër pasdite në “Elbasan Arena” dhe që do të shërbejë si test për të dyja këto skuadra në dy ndeshjet e ardhshme të

Arijan Ademi nuk luan kundër Gjeorgjisë në Tbilisi!

Mesfushori shqiptarë i përfaqësueses së Maqedonisë, Arijan Ademi, shkaku i lëndimit me shumë gjasa do të humbas ndeshjen kundër Gjeorgjisë që në program është me 12 nëntor në Tbilisi. Është kjo një ndër ndeshjet më të rëndësishme për përfaqësuesen futbollistike të vendit tonë, përmes së cilës mund të shkruaj historinë,

Nuhiu dhe Ramadani bëjnë paqe në derbin e Superligës së Kosovës

Sot në elitën e futbollit kosovar  në program ishin tre ndeshje, përfshirë këtu edhe super përballjen midis kampionëve në fuqi të Dritës dhe Prishtinës, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje zgjoi shumë interesim edhe tek neve në Maqedoninë e Veriut, kjo për shkak se që të dyja këto skuadra udhëhiqen nga strategë

Njihuni me golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në top 5 ligat europiane

Janë publikuar dy lista të cilat përmbajnë golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në Top 5 ligat evropiane nga “Transfermarkt”. Si golashënues më i mirë figuron sulmuesi i Bajernit të Munihut, Robert Levandovski, i cili me fanellën e Bajernit të Munihut në 6 ndeshje, ka arritur të shënojë plotë 11 gola.

Klubet që prodhuan më shumë futbollistë në Europë

Observatori Ndërkombëtar i Studimeve Sportive ”CIES” ka publikuar statistikat e klubeve që kanë prodhuar më shumë futbollistë nga akademitë e të rinjve. Klasifikimi i CIES është ndërtuar nga numri i lojtarëve të prodhuar nga klubet në 31 kampionatet elitare të Europës dhe që janë aktivë sot. Renditja: 20.Feeynord (Holandë) – 43 futbollistë