Mediat kosovare shpërthejnë ndaj Zhergrovës, vjen reagimi i ashpër nga Messi kosovar! (VIDEO)

Shqipëria dhe Kosova sot në “Elbasan Arena” zhvilluan vëllazëroren e tretë në histori, në të cilën “kuqezinjtë” shënuan fitoren e tyre të parë. 2:1 ishte rezltati përfundimtarë i këtij takimi,  megjithëse rezultati ishte në plan të dytë në një ndeshje të tillë. Gjatë 90 minutave mediat kosovare kanë kapur një episod

Portugalia tërmet 7 ballësh, Belgjika përmbys Zvicrën dhe zhvlerëson golin e Mehmedit, nuk falin Gjermani dhe Italia (VIDEO)

Janë mbyllur miqësoret e mbrëmjes së sotme, ku kombëtaret e mëdha kanë zbritur në fushë, duke dhuruar spektakël. Spanja dhe Holanda janë ndarë në barazim 1:1, me “iberikët” që shënuan të parët me Kanales në minutën e 19-të, ndërsa “Tulipanët” barazuan me Van de Bek vetëm pas dy minutave lojë në

Vedat Muriqi i sinqertë, “Po për Zotin ishte penallti”! (VIDEO)

Shqipëria mundi Kosovën 2:1 në vëllazëroren e zhvilluar sot në “Elbasan Arena”. Bekim Balaj dhe Myrto Uzuni shënuan për “kuqezinjtë”, derisa golin e vetëm për “Dardanët” e realizoi Vedat Muriqi 5 minuta para fundit të takimit nga pika e bardhë, kur edhe vendosi rezultatin final të këtij takimi. Muriqi pas një

Ish seleksionuesi i Maqedonisë merr drejtimin e KF Gostivarit

Ish seleksionuesi i përfaqësueses U15 të Maqedonisë, Dashmir Beari është emëruar trajner i ri i KF Gostivarit, njofton “infOSport.mk”. Beari në këtë post do të zëvendësojë trajnerin e larguar, Afet Ibraimi, i cili rolin e trajnerit të parë te KF Gostivari e morri javën e fundit të muajit shtator, kur pasoi

Angellovski: Finalet janë për tu fituar, jo vetëm për të luajtur (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut nesër do të luaj ndeshjen finale të Ligës së Kombeve ndaj Gjeorgjisë të vlefshme për një kualifikim në Kampionatin Europian. Ekspedita e Maqedonisë udhëtoi mëngjesin e sotëm drejt Tbilisit me linjë çarter, ndërsa pasditen e kësaj të mërkure zhvilloi edhe stërvitjen e parë. Seleksionuesi i

Super asisti i kumanovarit Lindon Selahi në golin e shënuar nga Uzuni (VIDEO)

Lindon Selahi, kumanovari 21-vjeçar, i cili premton shumë për kombëtaren shqiptare, sot përballë Kosovës luajti një super ndeshje, duke dëshmuar cilësitë e tij të larta, shkruan “infOSport.mk”. Për më tepër numri 10-të që mbante në shpinë i shkonte shumë për shtati këtij super talenti, i cili  edhe pse vetëm 21-vjeç, me

Reagimi i futbollistëve të Kosovës gjatë himnit kombëtarë meriton shumë respekt (VIDEO)

Një nga pjesët më emocionuese të vëllazërores së sotme midis Shqipërisë dhe Kosovës, pa dyshim se ishte ishte pjesa e himnit kombëtar. Në momentin që në stadiumin e “Elbasan Arena” nisi dhe dëgjoheshin fjalët e himnit kombëtarë, futbollistët e përfaqësueses së Kosovës sigurisht se nuk mund të qëndronin indiferentë. https://streamable.com/rnh2n8 11-titullarët “Dardan” vendosën

Fitorja e parë e Shqipërisë përballë vëllezërve të Kosovës

Fitorja e sotme e Kombëtares së Shqipërisë, ishte e para në përballjet ndaj Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e tretë mes dy përfaqësueseve me të njëjtin komb, e që këtë herë ishin ngjyrat e vërteta “kuqezi” që triumfuan me rezultatin 2:1. Skena ishte e tëra për lojtarët sulmues, pasi në

Shqipëria mundi Kosovën në vëllazëroren e zhvilluar në Elbasan (VIDEO)

Shqipëria mundi Kosovën me rezultatin 2:1 në vëllazëroren e zhvilluar në “Elbasan Arena”, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja këtyre përfaqësueseve kjo ndeshje u shërbeu si parapërgatitje për ndeshjet e fundit në kuadër të Ligës së Kombeve, që i zhvillojnë pas disa ditësh. Djemtë “kuqezi” fitoren në këtë takim e paralajmëruan në minutën