Vllaznia e pamëshirshme ndaj Elbasanit, Demir Imeri realizon “dopietë”

Vllaznia e Shkodrës është treguar shumë e pamëshirshme ndaj Elbasanit në ndeshjen e 1/8 së finales së Kupës së Shqipërisë, duke mundur me rezultatin e thellë 8:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Brdariç konfirmoi edhe një herë se po kalon një formë shumë të mirë dhe ruan perfeksionin me katër fitore që

Dy skuadra nga Premierliga angleze vihen pas Adnan Januzajt!

Futbollisti shqiptar me nënshtetësi belge, Adnan Januzaj, falë paraqitjeve të mira me fanellën e Real Sociedadit, ka tërhequr interesimin e dy skuadrave nga Premierliga angleze, Sauthemptonit dhe Brajtonit. Januzaj me skuadrën baske nga La Liga ka kontratë deri në vitin 2022, ndërsa klauzola e lirimit të tij është 60 milionë euro. 25-vjeçari

Tirana gjen trajnerin e ri, i beson postin një ish futbollisti

Nevil Dede është emëruar trajner i ri i Tiranës. Lajmi konfirmohet nga klubi “bardheblu” nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare. Ashtu siç u raportua gjerësisht në dy ditët e fundit, ish-futbollisti i 25-herë kampionëve të Shqipërisë rikthehet për herë të tretë në stolin e ekipit nga kryeqendra shqiptare. Dede në postin

Juventus Serava rikthehet me fitore nga Shtipi

Juventus Serava ka shënuar fitore 6:3 në transfertën në Shtip ndaj Astibos,njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e vlefshme e javës së tretë në elitën e futsalit vendor, në të cilën skuadra “bardhezi” nga lagjja e Seravës regjistroi edhe fitoren e dytë rradhazi, pas asaj ndaj Crna Rekës (12:4). Sali Saliu shënoi

Shpresat e Shqipërisë mundin moshatarët e tyre të Kosovës në Prishtinë (VIDEO)

Kombëtarja shpresa e Shqipërisë ka shënuar fitore minimale 1:0 në duelin kundër Kosovës, të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parafundit në kuadër të grupit 3 eliminatorë për Europianin e vitit të ardhshëm, ndërsa fitorja e dytë për “kuqezinjtë”, pas asaj në Elbasan me

Humbjen nga Maqedonia gjeorgjianët e përjetuan shumë rëndë, plas  grushti në Federatë! (VIDEO)

Tifozët gjeorgjian nuk e kanë përjetuar aspak mirë disfatën e kombëtares së tyre mbrëmë përballë Maqedonisë së Veriut, teksa disa prej tyre janë konfrontuar fizikisht me disa nga krerët e Federatës së futbollit gjeorgjian, para së cilës ndërtesë kishte plasur një sherr i madh. Tifozët e acaruar kërkonin dorëheqjen e presidentit

Ndodhi në Elbasan, ndodhi edhe në Prishtinë! Kosovë-Shqipëri, himni na bashkon sërish (VIDEO)

E njëjta histori ndodhi edhe sonte në Prishtinë, ashtu siç ndodhi ditë më parë në Elbasan në miqësoren Shqipëri-Kosovë. Të vegjlit kopjuan të mëdhenjt, teksa himni kombëtarë bashkoi sërish shqiptarët, pavarësisht se në fushën e blertë në Prishtinë në qendër ishin dy skuadra të ndryshme, me fanella të ndryshme, por

Pritje ashtu siç i ka hije shqiptarit: “Mirë se vini vëllezër”, kuqezinjtë priten me shumë dashuri në Dardani

Në këto momente në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë takimin e tyre po e zhvillojnë shpresat e Kosovës dhe Shqipërisë. “Kuqezinjtë” e vegjël janë akomoduar në një nga hotelet luksoze në Prishtinë, ku edhe iu është bërë  një mikpritje shumë e ëmbël. Në hyrjen e hotelit është një pankartë e madhe ku