Çeferin dhe shumë federata europiane urojnë Muamed Sejdinin për kualifikimin në EURO

Pas kualifikimit historik të Maqedonisë së Veriut në Kampionatin Europian nuk kanë të ndalur uratat që vijnë në adresë të njeriut të parë të Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Muamed Sejdini. I pari i UEFA-së, Aleksandar Çeferin ka uruar presidentin e FFM-së për këtë arritje, ndërsa nuk kanë munguar

Angellovski: Kemi kualitet për të mundur Estoninë

Përfaqësuesja e Maqedonisë nesër në Shkup do të përballet me Estoninë në ndeshjen e parafundit të Ligës së Kombeve, e vlefshme për grupin 2 të Ligës “C”, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i heronjëve nga Tbilisi, që vetëm dy ditë më parë shkruajtën emrat e tyre me shkronja të arta në historinë e

Reali i Madridit synon t’ia vjedhë Milanit yllin e Salzburgut!

Pas Milanit, tanimë edhe Real Madridi ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mesfushorit të Salzburgut, Dominik Szoboszlai, shkruan gazeta spanjolle “AS”. Fillimisht ka qenë Arsenali që ka shprehur interesim për talentinhungaez, e më pas edhe Lajpcigu dhe Milani. 20-vjeçari në afatin kalimtar të dimrit mund të largohet për 30

Trajneri slloven: Ndaj Kosovës duhet të jemi shumë më agresivë

Pas barazimit pa gola (0-0) në miqësoren ndaj Azerbajxhanit, Sllovenia të dielën do të ballafaqohet me Kosovën, ndeshje kjo e vlefshme për grupin C të Ligës së Kombeve. Në prag të këtij takimi që do të zhvillohet në Ljublanë, ka folur edhe trajneri slloven, Matjazh Kek, i cili ka potencuar se

Sahiti: Nesër kundër Sllovenisë do japim maksimumin edhe për trajnerin tonë Çallandes

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nesër do të luaj kundër Sllovenisë në Ljublanë, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. Edhe këtë ndeshje në mungesë të trajnerit kryesor, Bernard Çallandes, ekipin dardan do e udhëheq Muharem Sahiti, i cili në konferencën e zakonshme për shtyp një ditë para ndeshjes

PSZh-ja dhe Interi gati të shkëmbejnë futbollistë

Aventura e Kristian Eriksen me Interin nuk ka shkuar aspak në rrugën e duhur dhe danezi ka filluar të shfaq pakënaqësitë e tij ndaj skuadrës dhe trajnerit Antonio Konte. Sipas raporteve të fundit nga “La Gazetta dello Sport” dhe “Canal Supporters”, gjiganti francez, Paris-Sen Zhermen, ka shprehur interesim për shërbimet e

Lajm i mirë për Rrahmanin, Kulibali largohet nga Napoli!

Liverpulli ka shfaqur sërish interesim për qendërmbrojtësin e Napolit, Kalidu Kulibali. Është ky një lajm i mirë edhe për mbrojtësin shqiptarë, Amir Rrahmani, i cili këtë verë u transferua te Napoli, mirëpo duke mos arritur të debutojë, për shkak të mbrojtësit senegalez, i cili po luan në formë të jashtëzakonshme. Kulibali

Ukraina me probleme të mëdha në prag të ndeshjes me Gjermaninë, 5 të prekur me “Covid-19”

Kombëtarja e Ukrainës është në hall të madh para ndeshjes me Gjermaninë që zhvillohet sonte me fillim në ora 20:45 në kuadër të Ligës së Kombeve. Së fundmi te Ukraina janë zbuluar 5 raste me koronavirus, ndërsa që të gjithë të infektuarit janë izoluar në hotelin ku kombëtarja ukrainase është grumbulluar