Caktohet arbiri për ndeshjen Shqipëri-Bjellorusi

Shqipëria të mërkukrën (18 nëntor) në “Air Albania Stadium” do të zhvillojë sfidën vendimtare me Bjellorusinë për vendin e parë në grupin C4. Duke pasur rëndësinë e këtij takimi për të dyja kombëtaret, UEFA ka caktuar një arbitër me shumë përvojë në arenën ndërkombëtare. Bëhet fjalë për rumunin Radu Petresku. Ky

Angellovski fton 3 futbollistë shtesë për ndeshjen me Armeninë, dy prej tyre nga LPFMV

Mungesat e shumta në prag të ndeshjes së fundit të edicionit të dytë në kuadër të Ligës së Kombeve kundër Armenisë, e kanë detyruar trajnerin Igor Angellovski që për këtë ndeshje të ftojë 3 futbollistë shtesë, njofton “infOSport.mk”. Dy prej tyre vijnë nga Liga e Parë Futbollistike e Maqedonisë, ndërsa i

E bujshme, një futbollistë nga Gostivari mund të luaj te Barcelona!

Barcelona po vuan në mbrojtje, pasi ka mungesë mbrojtësish në organikën e saj. Drejtuesit e skuadrës “katalunase” janë në kërkim të një mbrojtësi me kosto të ulët, ndërsa në mesin e futbollistëve të tillë, është edhe futbollisti shqiptarë me origjinë nga Gostivari, Shkodran Mustafi. Kontrata e tij me Arsenalin përfundon në

Maqedonia ndaj Armenisë me plotë 10 mungesa!

Përfaqësuesja e Maqedonisë mund ta paguajë shumë shtrenjtë fitoren ndaj Estonisë, pasi për ndeshjen e fundit dhe ndoshta vendimtare për pozitën e parë në grupin C2 të Ligës së Kombeve kundër Armenisë, seleksionuesi Igor Angellovski nuk do të mund të llogarisë në shumë futbollistë, njofton “infOSport.mk”. Pas Goran Pandev, Ezgjan Alioskit,

Çalhanoglu largohet nga Milani, agjenti ua ofron Interit dhe Juventusit

Hakan Çalhanoglu e sheh veten shumë larg Milanit. Mesfushorit turk i përfundon kontrata me kuqezinjtë në fund të sezonit aktual, ndërsa bisedimet për rinovimin e së njëjtës mes palëve nuk kanë nisur ende. Në këtë situatë agjenti i futbollistit po sheh mundësinë që ti gjejë një skuadër të re futbollistit të

Milani bënë pazar sërish te Bresha, këtë herë kërkon të përforcojë mbrojtjen

Pas Sandro Tonalit, Milani dëshiron të transferojë edhe një tjetër futbollistë nga rradhët e Breshës, transmeton “infOSport.mk”. Fjala është për 23-vjeçarin Andrea Cistana, që cilësohet si një ndër futbollistët më premtues të prapavijës. Kuqezinjtë e pëlqejnë prej kohësh dhe “BresciaOggi” raporton se drejtuesit e Milanit  i janë rikthyer sërish kësaj