Interi në “ halle”, pas Brozvoviç edhe një titullarë tjetër pozitiv me “Covid 19”!

Lajm i keq për Interin dhe trajnerin e kësaj skuadre, Antonio Konte në prag të ndeshjes kampionale ndaj Torinos. Mbrojtësi serb, Aleksandër Kolarov ka rezultuar pozitiv me COVID dhe është izoluar menjëherë siç e parashikon rregullorja. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi “zikaltër” përmes faqes zyrtare, teksa bëhet me dije se

E bujshme, Interi gjen zëvendësuesin e Eriksen, është një shqiptarë!

Kristian Eriksen si duket i ka ditët e numëruara te Interi. Mesfushori danez nuk po bënë pjesë në planet e Antonio Konte, ndërsa më së miri dëshmojnë edhe paraqitjet e tij këtë edicion me fanellën “zikaltër”. Mediet italiane janë të sigurta se Eriksen do të largohet nga Interi, madje zbulojnë edhe

Spanja demolon Gjermaninë, Portugalia dhe Franca pa probleme (VIDEO)

Spanja ka demoluar Gjermaninë në ndeshjen e fundit të grupit A4 në kuadër të Ligës së Kombeve, duke mundur “pancerët” me rezultatin 6:0, njofton “infOSport.mk”. Iberikët zhvilluan një ndër ndeshjet më të fuqishme kohëve të fundit, ndërsa fitoren nuk e diskutoi në asnjë moment. Të besuarve të trajnerit Lëv në këtë

Shqipëria ka disa motive për të fituar ndaj Bjellorusisë, ja sa të holla do përfitonin “kuqezinjtë”!

Fitorja ndaj Kazakistanit mbajti në lojë Shqipërinë në garën për vendin e parë në grupin C4 të Ligës së Kombeve. Tashmë “kuqezinjtë” duhet të mposhtin Bjellorusinë të mërkurën për të realizuar objektivin dhe për të siguruar vendin e parë në grup. Përveç kësaj Shqipëria edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve

Video bëhet virale teksa “gazetari” shqipton gabimisht emrat e ekipeve të Premierligës!

Epike. Një video është bërë virale në mediat botërore dhe rrjete sociale teksa një gazetar tregon rezultatet e Premierligës. Në një televizion në Gana, gazetari e ka të vështirë t’i shqiptojë emrat e klubeve angleze dhe kjo video po merr miliona shikime nëpër botë. Por, asgjë s’kishte të bënte me realitetin, bëhet

Ja motivet pse Maqedonia duhet të fitojë Armeninë, në lojë janë 1,125 mln euro!

Fitorja ndaj Estonisë ka shtuar apetitet e Maqedonisë që edhe edicionin e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve ta mbyll si e para në grup. Pasi vitin e kaluar “verdhekuqtë” kishin dalë të parët në grup në kuadër të Ligës “D”, këtë vit të besuarit e Angellovskit kanë gjasa

Një lajm i mirë dhe një i keq për Kosovën në prag të ndeshjes me Moldavinë!

Përfaqësuesja e Kosovës të dielën kundër Sllovenisë zhvilloi ndeshjen e parafundit në kuadër të grupit C3 në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “Dardane” ishte shumë e pafat në këtë përballje, pasi edhe përkundër avantazhit që kishte, në fund pësoi disfatë 2:1, pas një goli të pranuar në

Norvegjia kundër Austrisë do të zbres në fushë më nje skuadër tërësisht të re!

Përfaqësuesja e Norvegjisë në ndeshjen ndaj Austrisë në Ligën eKombeve, që do të përcaktojë se cila prej këtyre dy kombëtareve edicionin e ardhshëm do të luaj në Ligën A, do të paraqitet me një skuadër tërësisht të re. Ndeshja është shumë e rëndësishme ndaj pala norvegjeze, e detyruar që të izolojë