LPFMV, java e 12-të zhvillohet në dy ditë dhe me orar të ri

Pas pauzës për shkak paraqitjes së përfaqësueses së Maqedonisë në ndeshjet e Ligës së Kombeve, fundjava sjellë ndeshjet e javës së 12-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Gjithçka do të nis me ndeshjen në Veles midis Borecit dhe Vardarit të shtunën, për të vijuar më pas me

Kukësi i Agim Ibraimit në bojkot, shkak pagat! Drejtori Nexhipi takim me futbollistët

Kukësi nuk po kalon aspak momente të mira në këtë fillim sezoni në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse skuadra nga Verilindja e Shqipërisë u fut me ambicie shumë të mëdha, kjo skuadër në dy xhirot e para pësoi dy disfata, madje duke mos arritur të shënojë. Ndërkohë gjatë ditës së

Sherri me David Luiz, vjen reagimi i Sebajos

Mediat në Angli gjatë ditës së sotme njoftuan për një sherr që kishte ndodhur te Arsenali, e ku në qendër të vëmendjes ishin braziliani, David Luiz dhe spanjolli, Dani Sebajos. Sipas mediave angleze, braziliani kishte goditur spanjollin ofensiv në hundë, duke i shkaktuar gjakosje, episod që mendohet se ka ndodhur javën

Barcelona me një mungesë shumë të rëndësishme ndaj Atl.Madridit

Pas ndeshjeve të kombëtareve në kuadër të Ligës së Kombeve këtë fundjavë rikthehen emocionet e ndeshjeve kampionale. La Liga dhuron ndeshjet e javës së 10-të dhe super derbin, Atletiko Madrid – Barcelona. Në këtë ndeshje te Barcelona është më se e sigurtë se nuk do të luaj Serhio Buskets, i cili

Kasiljas dëshiron rikthimin te Reali i Madridit

Portieri legjendar spanjoll, Iker Kasiljas ka pranuar se një ditë do të dëshironte rikthimin te Reali i Madridit, klubin ku i kaloi ditët më të mira të karrierës profesionale si portier. Legjenda spanjolle ka promovuar dokumentarin e tij “Krahët e varur”, pasi që u pensionua nga futbolli. Pas problemeve me zemër, Kasiljas

Lajm aspak i mirë për “madrilenët”, Serhio Ramos mungon ndaj Viljarealit dhe Interit!

Një lajm aspak i mirë për Realin e Madridit dhe trajnerin e tyre, Zinedine Zidane në prag të dy ndeshjeve mjaft të rëndësishme në kampionat dhe Ligën e Kampionëve. Informacionet nga Spanja thonë se kapiteni i “mbretërve” do të mungojë në ndeshjet ndaj Viljarealit dhe Interit. Ramos pësoi një lëndim në

Disfata 6:1 nga Ekuadori bëri që futbollistët e Kolumbisë të përplasen fizikisht mes vete!

Një skandal i vërtetë ka ndodhur tek kombëtarja e Kolumbisë pas humbjes tupëruese 6:1 ndaj Ekuadorit, ndeshje kjo e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Sipas raporteve që vijnë nga Kolumbia, futbollistët e kësaj kombëtare pas përfundimit të ndeshjes në dhomat e zhveshjes janë kapur fyt për fyti, duke

Distria Krasniqi e bronztë në Europianin e xhudos në Çeki

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian 2020 në kategorinë deri në 48 kilogramë. Xhudistja kosovare në finalen e vogël mposhti xhudisten franceze, Melanie Klement. Krasniqi ishte fantastike duke u kurorëzuar edhe me një medalje tjetër, këtë herë në kuadër të europianit të xhudos që u zhvillua

Stiven Zherard, trajner i Ezgjan Alioskit te Lids Junajtedi!

Skuadra e Lids Junajted, pjesë e së cilës është edhe futbollisti shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, Ezgjan Alioski, po sheh mundësinë e angazhimit të Stiven Zherard si kryetrajner, raporton “Football Insider”. Trajneri aktual i Lids, Marselo Bielsa ka kontratë me klubin anglez deri në fund të edicionit 2020/21, dhe si duket