Caktohen arbitrët e ndeshjeve të javës së 12-të në LPFMV

Janë caktuar arbitrët e ndeshjeve të javës së 12-të në Ligën e Parë Futbollistike, njofton “infOSport.mk”.  Derbi ndeshjen midis dy skuadrave shqiptare, Shkëndijës dhe FC Shkupit do ta drejtojë Dimitar Meçkarovski, i cili ditë më parë përfundoi karrierën e tij ndërkombëtare. Ndihmës të tij në ndeshjen në Tetovë do të jenë

Amir Rrahmani del pozitiv me “Covid 19”

Amir Rrahmani ka rezultuar pozitiv pas testeve të kryera mëngjesin e sotëm te skuadra “napolitane”. 26-vjeçari ka rezultuar me Covid-19, teksa nuk ka qenë në kontakt me lojtarët e tjerë të klubit italian dhe ka nisur menjëherë karantinën. Lojtari nga Prishtina luajti me Kosovën në miqësoren ndaj Shqipërisë dhe dy duelet e

Lajm i mirë për Lacion, Strakosha shërohet plotësisht nga “Covid 19”

Lacio ka marrë lajme të mira edhe të premten, pasi portieri Thomas Strakosha është shëruar plotësisht nga Covid-19. Në këto kushte, sikurse protokolli e kërkon, Strakosha është paraqitur në klinikë për të bërë kontrollet mjekësore para se të nisë përgatitjet nën urdhrat e trajnerit Simone Inzaghi. Strakosha mungoi në Ligën e Kampionëve

6 lojtarët që pritet të largohen nga Barcelona

Barcelona po planifikon të largojë nga skuadra së paku 6 futbollistë, për t’i zvogëluar shpenzimet shkaku i krizës së shkaktuar nga koronavirusi. Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, trajneri Ronald Kuman nuk llogarit më në shërbimet e mbrojtësve Samuel Umtiti e Zhunior Fripo. Ndërsa, në mesin e lojtarëve që do të largohen janë