Myrto Uzuni i shënon Juventusit të Ronaldos (VIDEO)

Myrto Uzuni po kalon momente shumë të mira me Ferencavroshin edhe në Ligën e Kampionëve, aty ku sonte ka shënuar golin e gtij të parë në fazën e grupeve të këtij kompeticioni, njofton “infOSport.mk”.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka gjetur rrjetën në një nga ndeshjet më prestigjioze, atë kundër Juventusit midis Torinos, duke bërë që një skuadër hungareze të shënojë në ligën më prestigjioze europiane kundër një skuadre nga Italia për herë të parë që nga viti 1932.

Në minutën e 19 të ndeshjes, Uzuni devijoi në portën e Shçzesnji një harkim nga krahu i djathtë, duke treguar nuhatje të jashtëzakonshme në zonë dhe vendosur emrin e tij në historinë e këtij turneu.

Leave a Reply