Junajtedi mundi Aston Villan, barazohet me pikë me Liverpullin në krye të renditjes (VIDEO)

Skuadra e Mançester Junajtedit vitin 2021 e nisi me këmbë të mbarë, teksa mundi Aston Villën me shifrat 2:1 në ndeshjen e vlefshme të javës së 17-të në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat krijuan shumë raste për shënim, ndërkohë të parët që avansuan ishin “Djajtë e Kuq”, falë golit

Kutinjo nesër i nënshtrohet operacionit, do i mungoj Barçës plotë 3 muaj!

Filipe Kutinjo në ndeshjen e fundit të Barcelonës pësoi një dëmtim, me ç’rast nesër braziliani do të duhet ti nënshtrohet një operacioni. Një gjë të kanë konfirmuar edhe nga klubi “katalunas”, të cilët pa shërbimet e Kutinjos do të duhet të bëjnë për plotë 3 muaj. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1345072840010326016?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1345072840010326016%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fbarcelona-pa-coutinho-tre-muaj-planifikohet-operimi-ne-menisk%2F Braziliani kishte pësuar një dëmtim në

Napoli rrëmben yllin e Marsejës, lenë me gishta në gojë Milanin dhe Juventusin!

Napoli ka gati shkëmbim e bujshëm që do ta shokojë Milanin dhe Juventusin, skuadra  këto që tashmë një kohë po pëecjellin yllin e Marsejës, Florian Thauvin. Milan ka muaj që është në ndjekje të tij por deri më tani e ka pasur të pamundur transferimin e francezit për shkaqe financiare. Tashmë është

FC Prishtina e Zekirja Ramadanit ndahet me 3 futbollistë!

Me tu emëruar në postin e Drejtorit Sportiv te FC Prishtina, Fisnik Kërçeli, ka njoftuar edhe për lëvizjet e para te skuadra e njohur kosovare, njofton “infOSport.mk”. Kërçeli duke folur për faqen zyrtare të Prishtinës, ka njoftuar se 3 futbollistë nuk do të luajnë më për skuadrën e tyre në

Ndryshime te FC Prishtina, emërohen dy drejtorë të rinj, përfshirë edhe atë sportiv

FC Prishtina, skuadër kjo që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, gjatë ditës së sotme ka njoftuar për ndryshimet e reja që kanë ndodhur në strukturat udhëheqëse, njofton “infOSport.mk”. Kështu nga mbledhja e mbajtur me 24 dhjetor të vitit që lamë pas, për drejtor menaxhues të klubit u caktua, Bajram Sherifi,

Përveç Tiranës, edhe dy skuadra tjera në garë për shërbimet e Hasanit!

Ferhan Hasani pa dyshim se është një nga emrat më të lakuar në këtë periudhë merkatoje. Ish futbollisti i Shkëndijës, i cili së fundmi ishte pjesë e shumë herë kampionëve të Finlandës, HJK Helsinki, bënë pjesë në planet e kampionëve në fuqi të Shqipërisë, Tiranës, por gjithsesi se për shërbimet