Legjenda e futbollit kroat lëvdëron Ademin, ai e mban Dinamon

Robert Prosineçki është një nga legjendat e futbollit kroat, i cili kishte një karrierë shumë të suksesshme futbollistike, edhe pse një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe në karrierën e tij si trajner. Megjithatë Prosineçki pa dyshim se është një ndër njohësit më të mirë të futboll në rajon,

Një tjetër vlerësim për Kumbullën, UEFA e përzgjedh mes talenteve që duhet ndjekur në vitin 2021

Marash Kumbulla vazhdon të bëjë emër në arenën ndërkombëtare me paraqitjet e tij, fillimisht me Veronën e tashmë me Romën. Mbrojtësi i ri i përfaqësueses shqiptare, është kthyer në një emër shumë të njohur në arenën ndërkombëtare e së fundmi ka marrë edhe një vlerësim shumë të veçantë. UEFA ka përzgjedhur

Hoakin dhe dy të tjerë te Betisi, pozitivi me “Covid 19” para derbit me Seviljën!

Futbollistët e Betisit, Hoakin, Andres Guardado dhe Martin Montoja janë tre futbollistët e infektuar, të cilët nuk do të mund të luajnë në derbin e madh ndaj Seviljës, kanë njoftuar nga klubi i La Liga-s. Që të tre futbollistët ndjehen mirë dhe ndodhen në karantinë për momentin. Mungesa e tyre është

ZYRTARE, Poçetino trajner i ri i PSZh-së

Mauricio Poçetino edhe zyrtarisht është trajneri i ri i Paris Sen Zhermen, njofton “infOSport.mk”. Argjentinasi, i cili para 14 muajve u shkarkua nga drejtuesit e Totenhamit, te PSZh-ja do të pasojë gjermanin, Tomas Tuhel, i cili u shkarkua në ditët e fundit të dhjetorit të vitit të kaluar. https://twitter.com/PSG_inside/status/1345384844570865665?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1345384844570865665%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D880212 Në këtë mënyrë

Real Madridi sonte kundër Selta Vigos pa kapitenin Ramos

Kapiteni i Realit të Madridit, Serhio Ramos, nuk do të mund të ndihmojë skuadrën e tij sonte në ndeshjen e vlefshme të javës së 17-të në La Liga kundër Selta Vigos, përcjellë “infOSport.mk”. Trajneri Zinedin Zidan ka publikuar emrat e 23 futbollistëve që janë përzgjedhur për këtë ndeshje, ndërsa në mesin

Alaba niset drejt Madridit, gati të nënshkruajë me Realin

Real Madridi thuhet se është shumë afër që të transferojë mbrojtësin e krahut të majtë të Bajernit të Munihut, David Alaba. Mbrojtësi austriak është i lirë që të bisedojë me cilën do skuadër, pasi kontrata e tij me “Bavarezët” skadon në verën e këtij viti. Alaba tashmë ka refuzuar vazhdimin e kontratës