Nuk e ndihmon dot as Osmani i Stupcave, Muamed Sejdini e fiton Agim Ademin edhe në pikado!

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Muamed Sejdini së bashku me zëdhënësin e këtij institucioni, Faton Zylbehari ishin pjesë e emisionit “Dueli Festiv” në “RTV Dukagjini” në Kosovë. Në këtë emision, pjesë ishte edhe presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Ky i fundit dhe Sejdini

Nuk ishte e lehtë, por Barça i’a arriti që të ngjitet një pozitë më lartë (VIDEO)

Barcelona falë fitores ndaj Hueskas, ka arritur që të tejkalojë në renditje Seviljën, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Ronaldo Kuman falë golit të shënuar nga Frenki De Jong mundi Hueskan në transfertë me rezultatin minimal 1:0. Katalunasit humbën shumë raste gjatë pjesës së parë, ndërsa në të dytën edhe pse rrezikuan

Drita e Bogovinës nesër ndez motorët për në pranverë

Pas Renovës, nesër edhe skuadra e dytë tetovare, Drita, që garon në Ligën e Dytë – Perëndim do të nis përgatitjet për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Dritës nën drejtimin e trajnerit Ardian Imeri do të grumbullohet për herë të parë bashkë në vitin 2021, edhe atë në stadiumin në

Ish futbollisti i Tiranës opcion për postin e trajnerit te FC Shkupi!

Pas largimit të Umit Karan, FC Shkupi është në kërkim të trajnerit të ri, ndërsa së fundmi në skenë kanë dalë dy emra, që vijnë nga trojet jashtë Maqedonisë, shkruan “infOSport.mk”. Fjala është  për strategun turk Hasan Ozer, i cili nuk është se ka ndonjë CV të pasur si trajner kryesor,

Arbëria transferon sulmuesin e Pelisterit

Skuadra e Superligës së Kosovës, ka arritur që të bëjë për vete sulmuesin e Pelisterit, Anes Hot, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për largimin e tij nga rradhët e skuadrës nga Manastiri e kishim bërë të ditur që disa ditë më parë, ndërsa tashmë 25-vjeçari boshnjak me origjinë shqiptare, ka vendosur të

Florian Marku anulon ndeshjen e 30 janarit, ja arsyeja

Boksieri shqiptar, Florian Marku kishte planifikuar një ndeshje të rëndësishme më datën 30 janar, pas barazimit të padrejtë në sfiden e muajit nëntor ndaj kundërshtarit britanik, Çarlton. Përballja e 30 janarit u anulua për shkak të rritjes së rasteve me Covid-19 në Mbretërin e Bashkuar. Lajmi është konfirmuar nga vetë luftëtari

Milani shumë shpejtë kthen në realitet Interin, vendi i parë është për “kuqezinjtë”  (VIDEO)

Milani e ka nisur me këmbë të mbarë vitin 2021, teksa shënoi fitore 2:0 në transfertën kundër Beneventos, në ndeshjen e vlefshme të javës së 15-të në “Serie A”, njofton "infOSport.mk". Në këtë mënyrë kuqezinjtë nga Milano shënuan fitoren e parë në ndeshjet kampionale kundër Beneventos, që për herë të parë

Renova në prag të stinorit pranveror pasurohet me dy super talentë

Renova nesër edhe zyrtarisht pritet të startojë me përgatitjet për sezonin e ri, ndërsa burime të “infOSport.mk”, mësojnë se nën urdhërat e trajnerit Qatip Osmani do të vihen edhe dy talentë që vijnë nga shkolla e kësaj skuadre. Fjala është për Eren Memedin dhe Amar Emurlin, dy super talentë që cilësitë