Vojvoda: Kam jetuar me 600 euro në muaj, asnjëherë se kam menduar se do fitoj kaq shumë para

Mërgim Vojvoda është shprehur krenar me vendimin e tij për të kaluar te Torino në Itali. Mbrojësi i përfaqësueses së Kosovës thotë se ka nënshkruar kontratë të rëndësishme duke siguruar të ardhmen e familjes së tij. “E them pa asnjë tabu, nuk do e kisha imagjinuar kurrë që një ditë do

Qatip Osmani: Prioritet, ti ikim zonës së rrezikut

Renova nën drejtimin e Qatip Osmanit sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Skuadra nga Xhepçishti, kështu bëhet skuadra e parë nga ato të elitës së futbollit që ka nisur përgatitjet, me shpresë se në pranverë do të buzëqeshin shumë më herët dhe se do të sigurojnë mbijetesën. Pikërisht

Besart Ibraimi ndër sulmuesit më të mirë të gjysëmsezonit në Europë! Mirlind Daku renditet menjëherë pas Levandovskit!

Bomberi kërçovarë i Shkëndijës, Besart Ibraimi tashmë disa vite me rradhë është një ndër sulmuesit më të mirë në futbollin tonë vendor, ndërsa të dhënat statistikore e rendisin atë edhe në mesin e emrave të mëdhenj të futbollit europian, njofton “infOSport.mk”. Ibraimi në renditjen e fundit të bërë nga ana e

“infosport.mk” kontakton njërin prej kandidatëve për trajner te FC Shkupi, ja përgjigjja e tij!

FC Shkupi ende nuk ka zgjedhur çështjen e trajnerit, ndërsa kjo jep hapësira mediave për të kalkuluar me emra të ndryshëm, e që shihen si kandidat potencial për tu ulur në bankinën e skuadrës nga Çairi, që ka mbetur bosh pas largimit të strategut turk, Umit Karan. Gjatë ditës së djeshme

Pas Artan Veliut, edhe një tjetër futbollistë ndahet me Renovën!

Pas Artan Veliut nga rradhët e Renovës është larguar edhe Vahit Murati, ndërsa që më parë, menjëherë pas përfundimit të stinorit vjeshtorë, nga rradhët e skuadrës nga Xhepçishti ishte larguar edhe Sulejman Kulibali, njofton “infOSport.mk”. Gjithë këto largime drejtuesit e Renovës pritet ti zëvendësojnë gjatë këtyre ditëve, ndërsa veçmë përforcimi i

Dibrani Ujkan Muça pranë transferimit te FC Llapi!

Skuadra e Llapit me kryetrajnerin Tahir Batatina, njihet si një skuadër që ju jep shumë hapësira talentëve të rinj, teksa drejtuesit e skuadrës nga Podujeva së fundmi kanë shfaqur interesim edhe për talentin dibran, Ujkan Muça. Siç mëson “infOSport.mk”,  Muça ndodhet në Kosovë dhe palët janë duke diskutuar çështjet e fundit

Lajm i mirë për Levanten, Bardhi shërohet plotësisht

Mesfushori shkupjan, Enis Bardhi, është shëruar plotësisht, teksa gjatë ditës së sotme i është bashkuar në stërvitje Levantes, ka raportuar gazeta spanjolle “As”. Ai shpreson të jetë gati të kthehet në fushë për ndeshjen e së mërkurës ndaj Portugalete, ndeshje kjo e vlefshme për “Copa del Rey”. Bardhi rikthehet kështu pas gati

Partizani i prish punë Tiranës, futet në garë për Ferhan Hasanin!

Tashmë nuk është vetëm Tirana skuadra e vetme nga Superliga shqiptare që dëshiron shërbimet e Ferhan Hasanit, pasi së fundmi në skenë ka dalë edhe emri i rivalëve të Partizanit, njofton “infOSport.mk”. Pasi sot nga KAS mësuan lajmin e mirë, atë të zhbllokimit të kontratës, nga tabori i Partizanit menjëherë kanë

Korabi zgjedh çështjen e trajnerit

Korabi ka zgjedhur çështjen e trajnerit, teksa sot këtë post i’a ka besuar kërçovarit, Nazmi Ajdini, njofton “infOSport.mk”. Ajdini në postin e trajnerit do të pasojë Bobi Stojkoskin, i cili u shkarkua nga ana e drejtuesve të Korabit me të përfunduar stinori vjeshtorë. Ajdini për herë të fundit kishte udhëhequr Vëllazërimin

Ibraimi flet për gjasat e Maqedonisë në Euro2021, por edhe mundësinë që sërish të luaj me ekipin përfaqësues!

Agim Ibraimi duke folur për paraqitjet e tij me Kukësin dhe Superligën shqiptare, nuk ka mundur si të mos e prek edhe temën e përfaqësueses së Maqedonisë, që këtë vit për herë të parë në histori do të luaj në një Europian futbolli. I pyetur rreth gjasave të “verdhekuqve” në