Shkëndija skuadra më e shtrenjtë në Maqedoni

Shkëndija e Tetovës rezulton të jetë skuadra më e shtrenjtë në futbollin tonë vendor, sipas një rivlerësimi të faqes së specializuar për statistika, “transfermarkt”, njofton “infOSport.mk”. Vlera totale e futbollistëve të skuadrës “kuqezi” është 5,22 milionë euro, ndërsa pas Shkëndijës renditet FC Shkupi me një vlerë prej 3.98 milion. Pas dy skuadrave

Fatjon Jusufi pasi u nda me FC Shkupin shumë shpejt gjenë skuadrën e tij të re!

Fatjon Jusufi pritet të jetë përforcimi i parë i Vllaznisë në këtë merkato janari. Edhe pse nuk është zyrtare, burime të besueshme pranë klubit shkodran bëjnë me dije për “neësport.al” se mes tij dhe kuqebluve ka pasur tratativa prej disa ditësh. Mesfushori tetovar gjatë ditës së sotme konfirmoi ndarjen me FC

Erdon Daci protagonistë në fitoren e çmendur 4:3 të Konjaspor ndaj gjigandëve të Galatasarajit (VIDEO)

Erdon Daci doli të jetë protagonisti kryesor i super ndeshjes midis Konjasporit dhe Galatasarajit që dhuroi plotë 7 gola, dhe që në fund u mbyll me fitoren e skuadrës së shkupjanit që ndeshjen e mbylli me dy gola në rrjetën e Koçuk, njofton “infOSport.mk”. Erdon Daci golin e tij të parë

Plas te Lacio, Igli Tare përplaset me presidentin Lotito

Ditën e djeshme ka pasur një takim mes drejtuesve të Lacios, ku është folur pikërisht për gjendjen aktuale të skuadrës. Sipas  asaj që raporton “Correire dello Sport”, presidenti Klaudio Lotito ka pasur një debat të ashpër dhe me tension me drejtorin sportiv, Igli Tare. Shkak për këtë është bërë menaxhimi i fondeve

Superkompjuteri parashikon kampionin e Premierligës për sezonin 2020/2021

Liverpulli i Jurgen Klop mbrëmë u mposhtë befasisht nga Southemptoni, duke bërë që Junajtedi të ketë pikë të barabarta (33), por me një ndeshje më pak se “redsat”, që kujtojmë mbrojnë titullin e kampionit të vitit të kaluar. Ndërkohë një superkompjuter ka parashikuar tani që Mançester Siti do të jetë kampioni

As te Tirana as te Partizani, Ferhan Hasani transferohet në Indi!

Ferhan Hasani, emri i të cilit ishte i lidhur ngushtë me një transferim të mundshëm në Shqipëri, ku përmendeshin dy skuadrat nga kryeqyteti shqiptarë, Tirana dhe Partizani, me shumë gjasa karrierën e tij do ta vazhdojë në Indi. Kështu të paktën raportojnë mediat shqiptare, sipas të cilave mesfushori 30-vjeçar me tipare

Përveç Aleks Sandro, Juve humb edhe një titullarë tjetër në prag të ndeshjes me Milanin!

Probleme për trajnerin Andrea Pirlo në prag të derbit të madh kundër Milanit. Strategu i “Zonjës së vjetër”, përveç që nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e Aleks Sandros ( i infektuar me “Covid 19), nesër mbrëma në transfertën e vështirë ndaj Milanit do të duhet të bëjë

Kukësi në “pole-position” për shërbimet e Zhunior!

Kukësi kërkon të shtojë cilësinë në ekip dhe pret të shfrytëzojë merkaton e janarit për të fuqizuar ato pozicione që në 12 javët e para të kampionatit elitar në Shqipëri nuk kanë dhënë rezultatin e duhur. Një gjë të tillë “infOSport.mk” paralajmëroi që ditë më parë, ku potencuam se përveç skuadrës

Panik te Barcelona, konfirmohen dy raste të reja me Koronavirus!

Rikthehet Koronavirusi te Barcelona, para ndeshjes së mbetur të javës së dytë kundër Atletik Bilbaos, ndeshje kjo që në program është nesër mbrëma. Klubi katalunas përmes një komunikate zyrtare, njofton se dy anëtarë të stafit teknik kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, pas testeve të bëra gjatë ditës së sotme. Në këtë situatë,