Lajm bombë, talenti i Shkëndijës transferohet te gjigandët kroat të Dinamo Zagrebit!

Një lajm bombë na vjen nga Tetova, e që ka të bëjë me talentin e Shkëndijës, Neshat Murati. Informacione jo zyrtare pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se talenti 18-vjeçar i “kuqezinjëve”, që njëherit mbron edhe ngjyrat e Kombëtares U19 të Shqipërisë ndodhet në Zagreb, aty ku ditëve në vijim pritet

Largimi i Besnik Feratit nga Partizani, vjen reagimi i Jasir Asanit!

Jasir Asani nuk ka mundur të mos reagojë pas largimit të bashkëqytetarit të tij, Besnik Feratit nga rradhët e Partizanit. Asani ishte një nga miqtë më të mirë të Feratit, i cili sot vendosi që të ndërpresë para kohe kontratën me skuadrën nga kryeqendra shqiptare, edhe pse i njëjti me

Një shkupjan largohet, një tjetër bashkohet me Partizanin!?

Një shkupjan u largua, ndërsa një tjetër mund të bashkohet me Partizanin e Tiranës, njofton “infOSport.mk”. Gjatë ditës së sotme ishte vetë Besnik Ferati, e më pas edhe klubi nga kryeqendra shqiptare, që njoftuan për ndërprerjen e bashkëpunimit mes tyre, ndërkohë siç mësojmë pjesë e “Demave të Kuq”, mund të

Shqipëria dhe Kosova me një ligë të përbashkët, presidenti i UEFA-s nuk ka kundër

Bashkimi i kampionatit shqiptar me atë kosovar ka qenë një ëndërr që tifozëritë në të dy vendet e kanë kërkuar prej kohësh, duke e cilësuar mëse normale dhe të drejtë një kërkestë tillë. Një aktivitet që dy federatat e kanë cilësuar shpesh si të pamundur për sa kohë që ekziston pengesa

Nuk po mund të shkëlqejë te Reali, Hazard flet për të ardhmen e tij!

Eden Hazard konsiderohet të jetë njëri ndër transferimet që Zinedine Zidane ka dëshiruar më së shumti. Hazard njihet për lëvizjet e tij me top dhe driblimet e jashtëzakonshme, mirëpo një gjë të tillë nuk po mund ta tregojë edhe te Real Madridi. Problemet me dëmtimet po e shoqërojnë belgun edhe tek

Plotë 6 largime nga Feronikeli!

Feronikeli prej dje edhe zyrtarisht ka nisur fazën përgatitore, teksa kryetrajneri i kësaj skuadre Klodian Duro ka mbajtur fjalimin dhe seancën e parë stërvitore për stinorin pranveror të kampionatit. Në dispozicion të Duros ishte edhe përforcimi më i fundit i kësaj skuadre Damir Kojasheviç, një ish futbollistë i Vardarit, ndërkohë që

Eros Greza  gati të transferohet në Korenë e Jugut!

Eros Grezda nuk i ka marrë karrierës më të mirën, teksa gabimet në sjellje e larguan atë nga gjigandët skocez të Gllazgou Renxhers, që këtë vit janë të pamposhtur me Stiven Zherard në krye. Ndërkohë sipas asaj që raportohet në Kroaci, Grezda e ka mbyllur edhe eksperiencën e tij me Osijekun. Sulmuesi