Burhan Mustafa: Më pritën shumë mirë te Rabotniçki, shpresojmë ta mbyllim sa më lartë në tabelë

Portieri Burhan Mustafa karrierën e tij do ta vazhdojë në kampionatin elitar me skuadrën e Rabotniçkit. Mustafa së bashku me katër përforcime tjera sot u prezantuan nga ana e klubit të “Romantikëve”, ndërsa gardiani shkupjan për Sportmania i ka shprehur edhe përshtypjet e para të tij pas hedhjes së firmës. “Gjithmonë është mirë, kur nis një

Ekskluzive, Veleshta bënë një super goditje, transferon shkupjanin Bujamin Asani

Veleshta që ishte surpriza më e këndshme në pjesën vjeshtore të kampionatit në Ligën e Dytë – Perëndim, aty ku u rikthye pas plotë 20 vitesh,njofton “infOSport.mk”. Skuadra strugane e mbylli pjesën e parë të sezonit në pjesën e dytë, ndërsa kjo ka shtuar apetitet e drejtuesve të skuadrës, që shohin

Barcelona, Reali dhe Levante e Bardhit mësojnë kundërshtarët në kuadër të Kupës së Mbretit

Është hedhur shorti i raundit të tretë të ndeshjeve të Kupës së Mbretit në Spanjës. Në këtë raund Barcelona do të përballet me skuadrën e Korneja, që ditë më parë eliminoi Atletiko Madridin e Diego Simeone. Bëhet fjalë për një skuadër nga liga e tretë spanjolle, që nuk duhet nënvlerësuar nga

Rabotniçki nisi përgatitjet me shumë risi

Rabotniçki është skuadra e rradhës që ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. “Romantikët” dolën sot në stërvitjen e parë të vitit 2021 me shumë risi, duke nisur nga trajneri dhe ndihmësit e tij, drejtori sportiv si dhe 5 futbollistë të rinj, që pritet të risinë cilësinë dhe konkurrencën në skuadër. Siç

Tirana lirohet nga “prangat” e FIFA-s, zhbllokon merkaton

Një super lajm për tifozët e Tiranës, skuadrës kampione të Shqipërisë. Klubi bardheblu bëri me dije nëpërmjet njoftimit zyrtar se pas disa orësh bisedime me FIFA-n, kampionët e Shqipërisë kanë mundësinë të regjistrojnë lojtarë të rinj për sezonin në vazhdimësi, që i bie se ata përfundimishte do bëjnë për vete

Ilir Daja konfirmon transferimin e brazilianit Zhunior

Në prag të ndeshjes së nesërme kundër Apolonisë, sfida e parë e vitit 2021 për Partizanin, trajneri i “Demave të Kuq” Ilir Daja konfirmoi para mediave se Partizani është përforcuar me dy lojtarët e rinj, Stenio Zhunior dhe Valentino Murataj. Edhe pse të kuqtë nuk kanë konfirmuar ende asgjë në faqen

Kokëdhembje për Piolin, ndaj Torinos do duhet të bëjë pa Çalhanoglun!

Një lajm aspak i mirë për trajnerin Stefano Pioli në prag të ndeshjes me Torinon, e vlefshme për Kupën e Italisë. Trajneri i “kuqezinjëve” për këtë ndeshje nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e njërit prej futbollistëve më në formë, Hakan Çalhanogllu. Kështu turku i shtohet listës së madhe

Dacit dhe Cikalleshit te Konjaspor u bashkohet edhe një shqiptarë tjetër!

Shtohet numri i futbollistëve shqiptarë te skuadra e njohur turke e Konjaspor, njofton “infOSport.mk”. Dyshes Erdon Daci – Sokol Cikalleshi së fundmi iu është bashkuar Zymer Bytyqi, i cili te Konjaspor transferohet nga rradhët e skuadrës norvegjeze të Viking. Bytyqi me Konjaspor ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë, ndërsa

Jasir Asani largohet nga Partizani, Dubari destinacioni i tij i rradhës!

Prej disa kohësh, Jasir Asani i kishte dhënë sinjalet që do të largohet nga Partizani. Shkupjanin 25-vjeçar gjithmonë e ka tërhequr ideja të luajë jashtë Shqipërisë, madje e provoi dhe për gjashtë muaj në Suedi, ku luajti si i huazuar tek ekipi i AIK Stokholm. Në fund të muajit dhjetor, agjenti

Rabotniçki prezanton 5 përforcimet e reja, në mesin e tyre edhe një shqiptarë

Rabotniçki prej sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ndërsa po të njëjtën ditë, drejtuesit e skuadrës nga “Debar Maalo” prezantuan edhe 5 përforcimet e reja, njofton “infOSport.mk”. Mario Stankovski dhe Andrej Lazarov, janë dy prej futbollistëve që rikthehen në mesin e “romantikëve”, ndërsa emra të rinj gjithashtu do