Drita e Bogovinës cakton miqësoret, nesër në Tetovë mirëpresin skuadrën kosovare

Drita e Bogovinës nën drejtimin e trajnerit Ardian Imeri tashmë disa ditë ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ndërsa nesër kjo skuadër do të zhvillojë edhe takimin e parë miqësor, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i parë i skuadrës nga Bogovina do të jetë skuadra e Ligës së parë të Kosovës, KEK-u, ndeshje

Taulant Seferi më në fund prezantohet te Tirana

Taulant Seferi është prezantuar te skuadra kampione e Shqipërisë, Tirana. Ai te skuadra nga kryeqendra shqiptare vjen në formë huazimi nga rradhët e Jang Bojs, ndërsa para mediave, futbollisti kumanovar tregoi prapaskenat e firmosjes me kampionët në fuqi të Shqipërisë. “Po ju tregoj se kisha një parakontratë me një ekip në

Zyrtare: Lopetegi “andaluzian” deri në vitin 2024

Sevilja ka konfirmuar se ka vazhduar kontratën me trajnerin,  Julen Lopetegi. Tekniku spanjoll ia doli që edicionin e kaluar të fitojë trofeun e Liga Europës me Seviljën, pasi në finalen e madhe mposhtën Interin. Këtë edicion, Lopetegi ndihmoi Seviljën të kualifikohet në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, aty

Futbollisti i Kombëtares shqiptare i bashkohet skuadrës që drejtohet nga ish-kampioni i botës

Mesfushori shqiptar Kamer Qaka me shumë gjasa do t’i bashkohet ekipit zviceran të Sionit. Mesfushori i Kongsvingerit pëlqehet nga trajneri i Sionit, Fabio Groso, një ish kampion Bote me Italinë, ndërsa raportohet se 25-vjeçari dhe menaxheri i tij po udhëtojnë drejt Zvicrës për të finalizuar transferimin. “Tuttomercattoëeb” shkruan se marrëveshja mes

Napoli dhe Lacio bëjnë detyrën, marrin fitoret e planifikuara (VIDEO)

Napoli dhe Lacio kanë bërë detyrën në ndeshjet e javës së 17-të, duke marrë fitoret e planifikuara në ndeshjet në transfertë kundër Udinezes, gjegjësisht kundër Parmës, njofton “infOSport.mk”. Napoli më vështirë se sa pritej mundi Udinezen në “Friuli” me rezultatin 2:1, edhe atë falë një goli të shënuar në minutën e

Njihuni me goleadorin shkupjan që udhëheq listën e golashënuesve në Qipro

Futbollistë shqiptarë gjithandej, e mbi të gjithë mjaft të suksesshëm. I tillë është rasti edhe me sulmuesin Berat Sadik, me origjinë nga Shkupi, që aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës së Doxa, në Superligën e Qipros, shkruan “infOSport.mk”. Berat Sadik është një emër i njohur për futbollin europian, pasi i njëjti për

Çekiçi shënon një eurogol ndaj kampionëve të Bashakshehir, çmenden turqit! (VIDEO)

Endri Çekiçi ka shënuar një eurogol në takimin e vlefshëm të javës së 17-të në Superligën turke, mirëpo që goli i tij nuk i mjaftoi Ankaraguxhut përballë kampionëve në fuqi të Bashakshehir, që në fund nga Ankara u larguan me fitoren 2:1, njofton “infOSport.mk”. Edin Vishça shënoi golin e parë të