Kukësi sërish me sy ka kampionati i Maqedonisë, kërkon dy emra “big”!

Kukësi pritet të afrojë disa elemëntë cilësor në merkaton e janarit, teksa sheh me sy ka kampionati ynë vendor, ku tashmë ka etiketuar dy emra “big”. Fjala është për kapitenin e Sileksit, Angelçe Timovski dhe mbrojtësin e Vardarit, Viktor Velkoski, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht mbrojtja ishte pika më e dobët e skuadrës

Gjithsej të etiketuara

E bujshme, Vllaznia pranë transferimit të ish sulmuesit të Sportingut të Lisbonës

Pas mbrojtësit Abdurrahman Fangaj dhe sulmuesit Albion Avdijaj, Vllaznia ka prezantuar sot një tjetër afrim në merkato. Bëhet fjalë për sulmuesin Salim Cise. Lojtari nga Guinea ka mbërritur në Shqipëri. Klubi shkodran komunikoi në një njoftim të fundit se stafi teknik i Vllaznisë do të vendosë më tej nëse 28-vjeçari do

Gabimi trashanik në ndeshjen me Udineze, reagon Amir Rrahmani

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani ka reaguar pas gabimit trashanik të bërë në ndeshjen e djshme ndaj Udinezes. Rrahmani bëri gabim në mbrojtje, nga i cili përfitoi kundërshtari që barazoi shifrat në 1:1, me anë të Lasanja. Mirëpo, fal golit në minutën e fundit nga Tiemue Bakakoko, Napoli arkëtoi pikët

Zbulohet shifra se sa do përfitojë Taulant Seferi te Tirana

Taulant Seferi prej dje edhe zyrtarisht i është bashkuar Tiranës, me të cilën skuadër synim do të ketë mbrojtjen e titullit kampion, njofton “infOSport.mk”. Seferi te kampionët në fuqi të Shqipërisë do të luajë në formë huazimi nga ekipi i Jang Bojs deri në fund të sezonit, ndërsa sipas asaj që

Godet Shkëndija, akord me Rubin Hebaj!

Shkëndija e Tetovës ka gati transferimin e parë, që shumë shpejtë mund të bëhet edhe realitet. Siç mëson “infOSport.mk”, kuqezinjtë nga Tetova po shohin mundësinë e transferimit të 22-vjeçarit, Rubin Hebaj, i cili ditë më parë shkëputi kontratën me Teutën. Ai luan në pozitën e mesfushorit të avansuar, që do ishte