Qesharake: Mici stërvitet me fanellë të Prishtinës dhe me shorce të Shkëndijës!

Skuadra e Prishtinës ka vijuar edhe sot përgatitjet në Bërnicë, para udhëtimit në Turqi. Klubi i Prishtinës vijon përgatitjet për gjysmësezonin pranveror, ndërsa në seancën e sotme ka tërhequr vëmendje një moment qesharak me mbrojtësin Gledi Mici. “Gazetasheshi” ka publikuar lajmin, kur mbrojtës i prishtanasve, ka bërë një “gafë”. Mbrojtësi shihet teksa stërvitet

Ballkani me ‘ban’ në merkato, portieri Rexhepi kthehet te Shkëndija

Asgjë nga transferimi i portierit shkupjan Bekim Rexhepi në rradhët e Ballkanit të Suharekës. Gardiani i talentuar i Shkëndijës së Tetovës u gjet në një situatë interesante, pasi duke e vlerësuar si investim serioz për të ardhmen Shkëndija e Tetovës kishte pranuar ta lëshojë si huazim për të ndihmuar Ballkanin

Dani Alvesh rikthehet në futbollin europian

Befasia e merkatos së janarit duket se do të jetë rikthimi i Dani Alveshit në futbollin europian. Së fundmi futbollisti brazilian ka publikuar një postimi ku ka paralajmëruar rikthimin tek Sevilja. “Siç thonë: Djali i mirë rikthehet gjithmonë në shtëpi”, ka shkruar Alvesh duke ia bashkangjitur një fotografi gjatë kohës sa ishte pjesë e Seviljas. Alvesh

Skënderbeu bënë 4 goditje në një ditë, transferon edhe talentin e Shkëndijës!

kënderbeu gjatë ditës së djeshme i është hapur merkatoja nga FIFA, ndërsa drejtuesit e saj menjëherë kanë vendosur që të prezantojnë katër afrimet e para në merkaton e janarit, njofton “infOSport.mk”. Një nga afrimet e fundit të skuadrës korçare është edhe talenti kosovar i Shkëndijës, Leard Sadriu. Në faqen e tyre

Jasir Asani sheh veten larg Partizanit, zgjedh midis Dubait dhe Izraelit

Jasir Asani me shumë gjasa këtë janar do të largohet nga Partizani. Për mesfushorin e krahut ka një ofertë në tavolinë nga Dubai, ndërsa ajo më e fundit ka ardhur nga Izraeli, njofton “infOSport.mk”. Mediat izraelite bëjnë me dije se menaxheri i futbollistit shkupjan, Aleksandar Jovkov, është në bisedime me klubin

Partizani po pret shansin, nuk dorëzohet në garën për Ferhan Hasanin

Partizani nuk është dorëzuar ende për firmën e Ferhan Hasanit. Fantazisti tetovar së fundmi ishte në bisedime zyrtare me klubin indian, Chennaiyin, por deri më tani nuk ka një marrëveshje. Në rast se drejtueist e Chennaiyin nuk i’a plotësojnë kushtet Hasanit, atëherë Partizani pritet të përfitojë, duke sjellë në kryeqytet 30-