Luajti ndeshjen e parë me Fenerbahçen, vjen reagimi i Mesut Ozil (VIDEO)

Mesut Ozil luajti sot ndeshjen e parë për Fenerbahçen pas transferimit të tij të bujshëm nga rradhët e Arsenalit. Ozil në këtë mënyrë u bë pjesë e fitores së Fenerbahçes në transfertën ndaj Hatayspor, në të cilën ndeshje skuadra nga “Shukru Saraçogllu” shënoi fitore me shifrat 2:1. https://www.youtube.com/watch?v=p6MAr_OZKo8 Ozil në lojë u

Junajtedi i pamëshirshëm, demoloi Sauthemptonin me 9:0 (VIDEO)

Mançester Junajtedi është treguar i pamëshirshëm në ndeshjen e javës së 22-të në Premierligë kundër Sauthemptonit, duke mundur këta të fundit me rezultatin e thellë 9:0, njofton “infOSport.mk”. Njëherit kjo është fitorja më e thellë e “Djajve të Kuq” nën drejtimin e Ole Gunar Solskjaer, që me këtë fitore barazohen me

Vëllai i Enis Bardhit ndërron skuadër, por mbetet sërish në futbollin kosovar

Behar Bardhi, ndryshe vëllai i Enis Bardhit të Levantes, ka vendosur të ndryshojë mjedis, por jo edhe kampionat, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori shkupjan i cili së fundmi ishte pjesë e KF Ferizajit, ka vendosur që të transferohet në rradhët e skuadrës së Vitisë, që gjithashtu garon në Ligën e Parë të Kosovës. Ai

Vëllai i Erdon Dacit, Erblini do luaj në futbollin kosovar!

Erdon Daci është një emër i njohur për gjithë opinionin sportiv në vendin tonë dhe më gjërë, ndërsa i njëjti ka edhe një vëlla tjetër, që gjithashtu kërkon të ngritet dhe të ec hapave të vëllait më të madh, shkruan “infOSport.mk”. Fjala është për Erblin Dacin, i cili luan në rolin

E besoni dot, ylli i Barcelonës kishte rezultuar pozitiv me “Covid 19” plotë 26 herë

Serxhi Roberto u paraqit të dielën në sfidën ndaj ekipit bask, Atletik Bilbao pas lëndimit që pësoi para dy muajve. Në raportin mjekësor të lëshuar nga klubi, thuhet se ai ishte infektuar me koronavirus pak kohë para se të lëndohej. View this post on Instagram A post shared by Sergi Roberto (@sergiroberto) Gazetari Xavier

Monca e Berluskonit dhe Gallinait bashkonë dyshen Boateng-Riberi!

Monca e presidentit Silvio Berluskoni dhe bashkëpunëtorit të tij të ngushtë Adriano Galiani, janë duke ngjitur shpejtë hapat në futbollin italian. Pasi e nisën nga kategoritë inferiore, tashmë klubi është në Serinë B, teksa ndodhet në garë për t’u ngjitur në elitën e futbollit italian. Aktualisht, Monca është ne vendin e

Ndodh edhe kjo në Angli, trajnere femër ulet në bankinën e një skuadre të meshkujve!

Një lajm tepër interesant është duke qarkulluar në mediat britanike. Bëhet fjalë për trajneren Ema Hejesin, që aktualisht drejton ekipin e femrave të Çelzit. Ajo mund të futet në histori, duke u bërë trajnerja e parë femër që do të drejtonte një ekip në futbollin e meshkujve në Angli. Sipas “Express”,