Tirana në telashe, i del një tjetër gjyq tjetër për borxhe të prapambetura!

Pak javë më parë, Tirana në kohë rekord pagoi një dëmshpërblim për Mokhtar Cise, ndërsa duket se “bardheblutë” nuk po lihen rehat nga gjyqet, me ish-trajnerë dhe lojtarë. Tirana është duke punuar që të marrë licencën për Europën, por si çdo klub në Shqipëri ka problemet e veta. Janë për t’u paguar

Gjithsej të etiketuara

Ish futbollisti i FC Shkupit i bashkohet Musliut te Mol Fehervar!

Merkato e janarit si zakonisht sjellë transferime surprizë, ndërsa një e tillë mund të ndodh së shpejti, me protagonistë ish futbollistin e FC Shkupit, Rron Broja, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori kosovar, i cili aktualisht luan me Partizanin në Superligën shqiptare, mund të transferohet te skuadra hungareze e MOL Fehervar, aty ku do

Lajm bombë nga Italia, Milani dhe Siti shkëmbejnë yjet e tyre

Mediat italiane kanë lëshuar sot një lajm bombastik. Sipas informacioneve që vijnë nga Apeninet, Milani dhe Mançester Siti gjatë merkatos së verës mund të shkëmbejnë yjet e tyre. “Calcio Mercato”, raporton se drejtuesit e Milanit kanë piketuar brazilianin Gabriel Hesus si pasuesin ideal të Zlatan Ibrahimoviç. Vlera e brazilianit në treg është

Nuk mjafton goli i Demir Imerit, Vllaznia dorëzohet në Shkodër përballë Laçit

Demir Imeri ka dhuruar edhe një paraqitje shumë të mirë me fanellën e Vllaznisë së Shkodrës, skuadër kjo që sot u dorëzua në Shkodër përballë Laçit të Shpëtim Duros, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kërçovarë shënoi golin e vetëm për Vllazninë, skuadër kjo që në fund u mund 2:1 nga Laçi. Që të tre

Interi fiton dhe merr kreun në Serie A (VIDEO)

Interi ka shënuar fitore 2:0 në transfertën ndaj Fiorentinës në ndeshjen e parë të javës së 21-të në Serie A, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e 14-të sezonale për “zikaltërit”, të cilët në këtë mënyrë marrin përkohësisht kryesimin para kushërinjëve të tyre, Milanit. Nga një gol në secilën pjesë shënuan të

Futbollisti i Llapit i bashkohet Gostivarit

Gostivari vazhdon me përforcimin e skuadrës në prag të stinorit pranveror në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Pas Lavdrim Skenderit, Sejdi Zendelit dhe Jeton Shahinit, së fundmi skuadra e Gostivarit ka huazuar për 6 muaj futbollistin e talentuar tetovar të Llapit, Premtim Jakupi. Jakupi pati shancet e tij të kufizuara

Reali bënë ofertën, 80 milionë euro për Barrellan

Nikolo Barella është mesfushori më i mirë italian për momentin. 23-vjeçari po shkëlqen me Interin këtë edicion, ndërsa kjo ka bërë që për shërbimet e tij të interesohen skuadra gjigande. Barella ka luajtur 29 ndeshje këtë sezon, duke regjistruar 2 gola dhe plotë 10 asistime. Italiani është njëri nga lojtarët kyç te