Maqedonia në EURO, Shabani: Meritat nisin nga kryetari Muamed Sejdini (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut do të luaj këtë verë për herë të parë në histori në një Kampionat Europian, ndërsa mesfushori i Struga Trim Lum, Bunjamin Shabani ka vlerësuar si sukses të madh këtë arritje për futbollin tonë, duke thënë se meritat duhet të nisin nga presidenti i Federatës

Derbi i zjarrtë i Stambollit për Imperatorin Fatih Terim dhe Galatsarajin e tij (VIDEO)

Galatasaraji ka triumfuar në derbin e zjarrtë përballë rivalëve të përbetuar të Fenerbahçes me rezultat minimal 1:0, duke ju marrë kreun fqinjëve nga “Shukru Saraçogllu” në Superligën turke, njofton “infOSport.mk”. Si zakonisht derbit mes këtyre dy skuadrave nga Stambolli sjellin shumë paqartësi dhe shumë luftë, ndërsa ashtu doli të jetë edhe

Spektakël në “Olld Traford”, Junajtedi dhe Evertoni barazojnë në një ndeshje me 6 gola (VIDEO)

Mançester Junajtedi dhe Evertoni kanë dhuruar spektakël në “Olld Traford” në ndeshjen e vlefshme të javës së 23-të në Premierligë, duke barazuar në fund me shifrat 3:3, njofton “infOSport.mk”. Sfidën e zhbllokoi uruguaiani, Edinson Kavani në mesin e pjesës së parë. Kros i bukur i Rashford nga e djathta dhe finalizim

Ndeshja më e mirë e karrierës? Shabani: Me Shkupin ndaj Rengersit (VIDEO)

Bunjamin Shabani në një intervistë të dhënë për televizionin Shenja, ka zbuluar se cila ka qenë ndeshja e tij më e mirë që ka luajtur në Europë. Shabani ka përzgjedhur transfertën me Shkupin ndaj Glasgou Renxhersit të luajtur në eliminatoret e Liga Europës. “Ndeshja më e veçant ishte ajo e Shkupit

Pandev mundi i vetëm ish ekipin e tij, Napolin (VIDEO)

Goran Pandev nuk pyet për moshën. Kapiteni i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut sonte doli të jetë protagonistë kryesorë në fitoren 2:1 të Xhenoas ndaj Napolit, duke i shënuar që të dy golat për ekipin nga Luixhi Feraris, njofton “infOSport.mk”. Golin e parë 37-vjeçari nga Strumica e realizoi në minutën e

Bunjamin Shabani: Objektivi i Strugës është Europa, qoftë përmes Kupës ose kampionatit

Struga Trim Lum gjysmësezonin vjeshtor e mbylli në vendin e katërt në renditjen tabelare në elitën e futbollit vendor, ndërsa është ekipi i vetëm shqiptar që ndodhet në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut. Për objektivin e skuadrës strugane ka folur njëri nga me përvojë Bunjamin Shabani, i cili

Futsal Shkupi me përmbysje spektakolare kalon në çerekfinale

Futsal Shkupi me një përmbysje spektakolare ka arritur që të sigurojë një vend për në ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë në futsal, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi shënoi fitore 4:1 në transfertën ndaj Zhelezarecit, skuadër kjo që pjesën e parë e mbylli me epërsi minimale 1:0. Mirëpo me të filluar

Xhenoa-Napoli, pjesa e parë kalon në shenjë të Goran Pandev (VIDEO)

Goran Pandev ka shkëlqyer në pjesën e parë të takimit kundër Napolit, të vlefshëm për javën e 21-të në Serie A, njofton “infOSport.mk”. Kapiteni i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut shënoi dy herë në rrjetën e Ospina, duke i siguruar epërsinë komode prej 2:0 Xhenoas përballë Napolit të Xhenaro Gatuzos, i