Rezervat i siguruan fitoren Barcelonës në një ndeshje të çmendur ndaj Betis (VIDEO)

Barcelona ka regjistruar një fitore të madhe 3:2 në transfertën ndaj Betisit në kuadër të javës së 22-të në La Liga, njofton “infOSport.mk”. Të dyja këto skuadra zhvilluan një ndeshje shumë të fuqishme në “Benito Vijamarin”, që në fund u mbyll me fitoren e mysafirëve. Ronald Kuman mund të jetë i

Reali josh Lukakun me një super ofertë!

Romelu Lukaku në “orbitën” e Realit të Madridit. Sipas portalit spanjoll “TodoFichajes.com”, madrilenët do të përgatisin ofensivën e tyre në merkaton verore për yllin e Interit dhe pritet të ofrojnë plot 100 milionë euro për gjigantin belg. Reali shpreson te miku Eden Hazard, i cili mund ta bind Lukakun për të

Ibra dhuron spektakël pas “dopietës” ndaj Krotones (VIDEO)

Me dopietën e realizuar ndaj Krotones, Zlatan Ibrahimoviç ka arritur kuotën e 501 golave në karrierën e tij të bujshme. Një rrugëtim i bukur ky, e ku nuk ka munguar edhe festa nga ana e gjigandit suedez. Ibrahimoviç shfaqet në një apartament duke kërcyer dhe duke dhuruar “spektakël” dhe në kërcim. Me fitoren

Juventus Serava eliminoi Shkëndijën vetëm përmes penaltive

Juventus Serava ka siguruar një vend për në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë në futsal, pasi sonte në palestrën “Enver Idrizi” eliminoi Shkëndijën, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 6:6, ndërkohë pas ekzekutimit të penaltive “bardhezinjtë” nga Serava ishin

Futsal Karadaku me stil kualifikohet në çerekfinale, demolon Klimi midis Kavadarit

Futsal Kardaku me stil është kualifikuar për në ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë në futsal, teksa sonte në Kavadar mundi bindshëm 8:3 ekipin vendas të Klimi, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Komuna e Likovës ishte kundërshtarë dukshëm më i mirë se ekipi vendas, duke mos e vënë në pikpyetje në asnjë

Ibrahimoviç shënon sërish për Milanin, arrinë shifrën e 500 golave në karrierë

Zlatan Ibrahimoviç ka shënuar golin e vetëm gjatë 45 minutave të para për Milanin në ndeshjen kundër Krotones, ndeshje kjo që në këto momente po zhvillohet në stadiumin “San Siro”, njofton “infOSport.mk”. Për Ibrahimoviç, ishte ky goli numër 13-të sezonal dhe gjithsej i 500-ti në karrierë. Ndryshe goli i sotëm ishte

Stojçevski i Borecit përforcon mbrojtjen e Makedonija GJ.P

Stojan Stojçevski shumë shpejt ka gjetur skuadrën e tij të re, pasi ditë më parë ishte larguar nga rradhët e Borecit. Mbrojtësi 28-vjeçar gjatë ditës së sotme firmosi me Makedonija GJ.P, aty ku për trajner do të ketë Zhikica Tasevskin. Që të dy kishin bashkëpunuar disa herë gjatë karrierës, ndërsa pikërisht

Stadiumi mbulohet nga bora, pezullohet ndeshja e Bundesligës

Është pezulluar përkohësisht ndeshja në Bundesligë, mes Arminia Bielefeld dhe Verder Bremenit, e planifikuar për t’u luajtur sot në ora 18:00. Shkak për pezullimin e ndeshjes, janë bërë kushtet atmosferike. Stadiumi i Arminias është mbuluar nga bora, ku edhe era është e fortë. Kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për një

Arben Bajrami bënë ligjin, eliminon një ndër konkurrentët nga garat e Kupës

Futsal Club Arben Bajrami ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, teksa mbrëmë në palestrën “Enver Idrizi” në Çair mundi një ndër konkurrentët e kësaj gare, KMF Proekt Ciko, njofton “infOSport.mk”. FC Arben Bajrami ishte dukshëm kundërshtarë më i mirë, ndërsa këtë e dëshmuan edhe në parket, duke triumfuar me