Juves i mjaftoi edhe një barazim pa gola për të eliminuar sërish Interin (VIDEO)

Juventusi ka ruajtur traditën dhe sërish ka eliminuar Interin nga ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë, njofton “infOSport.mk”. Zonja e Vjetër asnjëherë deri më tash nuk është eliminuar nga ky turne, kur përballë ka pasur Interin, ndërsa një gjë e tillë ndodhi edhe këtë herë. Të dyja skuadrat barazuan pa gola në

Luis Suarez thyen rekordin e Ronaldos nga sezoni 2009/2010 në La Liga!

Luis Suarez ka thyer rekordin e Kristiano Ronaldos, duke u bërë futbollisti më i shpejtë që shënon 16 gola në La Liga. Uruguaiani realizoi dy gola në barazimin 2:2, të hënën në mbrëmje kundër Selta Vigos, duke arritur këtë shifër të golave të  shënuar në gjithsej 17 ndeshje. Ndërkohë Kristiano Ronaldo

Dyshimet për humbjen e Maradonës, 3 të dyshuar të tjerë nën hetim!

Është thelluar skandali për vdekjen e legjendës së futbollit argjentinas dhe atij botëror, Diego Armando Maradona. Hetimet për zbardhjen e shkaqeve që sollën humbjen e jetës së legjendës argjentinase, po zgjerohen gjithnjë e më shumë. Mediat argjentinase bëjnë me dije se 5 persona po hetohen nga Prokurori i Përgjithshëm i San

Hysaj largohet nga Napoli, por jo edhe Serie A!

Elseid Hysaj në fund të këtij sezoni futbollistik pritet që të largohet nga Napoli, bëjnë me dije mediat në Itali. Së fundmi lidhur me të ardhmen e mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, ka folur edhe Pino Vitale. Ky i fundit për mikrofonët e “CMIT TV” i ka thurur elozhe futbollistit shkodran, duke

E konfirmojnë nga FFK, Kosova në mars miqësore me Katarin

Aktivitetin e parë të vitit 2021 përfaqësuesja U21 e Kosovës do ta ketë në pranverë, më saktësisht me 26 mars, kur “Dardanët” e rinj do të përballen me Katarin në kryeqytetin Doha, transmeton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë konfirmuar edhe nga Federata e Futbollit të Kosovës, që gjithashtu bënë me

Batatina: Llapi duheshe të fitoj në kohën e rregullt, bënë një paralajmërim të fortë edhe për në kampionat

Tahir Batatina ka mbetur i kënaqur me kualifikimin e Llapit në çerekfinale të Kupës së Kosovës, mirëpo i njëjti mendon se skuadra e tij duheshe që çështjen e fituesit ta zgjidhte që në kohën e rregullt, dhe jo përmes ruletit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ai tha se kishin eliminuar skuadrën më

Shkëmbi merr përgjegjësinë pas eliminimit të Ballkanit nga Kupa e Kosovës

Blendi Shkëmbi sot kishte debutuar në një ndeshje zyrtare me Ballkanin e tij, edhe atë në ndeshjen e 1/8 së finales së Kupës së Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Debutimi i tij nuk doli të jetë i suksesshëm, kjo pasi skuadra e tij u eliminua nga kjo garë, pas disfatës nga Llapi,

Nuhiu flet pas disfatës nga Prishtina e Ramadanit

Skuadra kampione e Dritës është eliminuar nga garat e Kupës së Kosovës, pasi sot u ndal nga Prishtina në fazën e 1/8 së finales, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje mirë e luftuar nga të dyja skuadrat, derisa fituesi u vendos vetëm në kohën shtesë prej 30 minutash, pasi ndeshja në

Ramadani: Nuk është e lehtë ta mundish Dritën e Nuhiut dy herë brenda dy javësh

Skuadra e Prishtinës sërish ka dalë fituese përballë Dritës së Gjilanit. Pasi “bardhekaltërit” nga kryeqendra kosovare kishin mundur ekipin gjilanas për trofeun e SuperKupës së Kosovës, ata sot i eliminuan ata edhe në fazën e 1/8 së finales së Kupës, duke dëshmuar se për momentin janë skuadër më e përgatitur. Prishtina