Angellovski fton 20 futbollistë në mini kampin-stërvitor, në mesin e tyre edhe Fatih Ismailin e FC Shkupit

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski dhe stafi i tij do të organizojnë mini-kamp stërvitor në të cilin do të marrin pjesë futbollistë nga kampionati vendor dhe disa nga kampionatet në rajon të cilët kanë marrë leje nga klubet për të qenë pjesë e këtij kampi stërvitor. Në këtë

16 vjeçari Elezi grumbullohet me të rriturit e Maqedonisë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Igor Angellovski, veq më ka nisur përgatitjet për periudhën që pason dhe në pritje të grumbullimit për ndeshjet e para të startit të kualifikimeve për Kampionatin Botëror, seleksionuesi Angellovski ka vendosur që të luaj një ndeshje testuese me lojtarët më të mirë të

E bujshme, Bajerni hidhet në sulm për Mohamed Sallah

Mohamed Sallah ka ende dy vite kontratë me Liverpulin, mirëpo sulmuesi duket se nuk është shumë i bindur për të qëndruar sërish në “Enfilld Roud”. Egjiptiani, ka pranuar se mund të luajë me Barcelonën apo edhe Real Madridin, ndërsa tashmë shtohet edhe një opsion i ri për ish-futbollistin e Romës. Ka qenë

Pamje të rralla të Messit si 16 vjeçar, kur i shënonte 4 gola Seviljës (VIDEO)

Sevilja është njëra ndër skuadrat e preferuara të Lionel Messit, i cili i ka shënuar shumë gola, madje edhe në moshë të mitur. Pleshti do të ketë shansin ti shënojë përsëri Seviljës sonte, pasi këto dy skuadra do të takohen në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Barcelona ka publikuar

Ja çfarë e shtyu Rexhinaldon të pranojë ofertën e FC Shkupit

Sulmuesi nga Mozambiku, Rexhinaldo, i cili vite më parë shkëlqeu në Superligën shqiptare me Luftëtarin, Kukësin dhe Laçin, prej sot edhe zyrtarisht është pjesë e FC Shkupit, te e cila skuadër pritet që të tregoj potencialin e tij dhe të rikthejë formën e vjeër, para se të transferohej në futbollin

Godet Gostivari, prezanton dy futbollistë të Renovës dhe një të Llapit!

Gostivari gjatë ditës së sotme ka prezantuar 3 super përforcime, që vijnë nga klube të elitës, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për dyshen e Renovës, Artan Veliu – Jasir Selmani, si dhe për futbollistin e talentuar tetovar të skuadrës kosovare të Llapit, Premtim Jakupi. Për këtë të fundit “infOSport.mk” kishte informuar që

FC Shkupi prezanton Rexhinaldon

FC Shkupi gjatë ditës së sotme ka prezantuar sulmuesin nga Mozambiku, Rexhinaldo, me të cilin "bardhekaltërit" nga Çairi kanë nënshkruar kontratë një vjeçare. Rexhinaldo ka luajtur në shumë skuadra dhe kampionate të ndryshme, ndërsa së fundmi ishte pesë e skuadrës  së Kaysar nga Kazakistani. Më parë ai ka luajtur edhe te Shakhter,