Plas te Napoli, Hysaj nuk i jep dorën Rrahmanit!

Momenti kur Hysaj nuk i jep dorën shokut të skuadrës së Napolit, Amir Rrahmani nuk është pritur mirë nga tifozët e Napolit. Ata e kanë konsideruar veprimin e mbrojtësit shkodran si injorim dhe mungesë respekti ndaj kapitenit të Kosovës. Por, gjithçka ka qenë e lidhur me faktin se Hysaj u ndie i

Izraelitët bëhen “copa” mes vete! Sherr i madh në derbin Maccabi Haifa -Hapoel Haifa (VIDEO)

Një sherr i madh ka ndodhur në futbollin izraelit. Maccabi Haifa-Hapoel Haifa, një nga derbet më të zjarrta në vend, përfundoi me fitoren 2-0 të ekipit vendas. Në fund ndodhi një përleshje e madhe, aty ku morën pjesë të lojtarët e dy ekipeve, stafet teknike dhe lojtarët e stolit. Një shfaqje

Besir Demiri e fitoi gjyqin ndaj Zhilinas në FIFA, ja sa të holla përfitoi shkupjani!

Besir Demiri e ka fituar gjyqin me ish ekipin e tij, MSK Zhilina, për shkak se sllovakët e ndërprenë kontratën me mbrojtësin e majtë pa asnjë arsye. E gjitha ndodhi gjatë pandemisë, teksa Zhilina largoi shumë lojtarë me pretekstin se nuk i përballonte dot financiarisht. Mes tyre ishte edhe shkupjani, Besir

PSZh në telashe, Nejmar humb supersfidën ndaj Barcelonës

Mbrëmjen e djeshme PSZh arriti një kualifikim të vështirë në kuadër të Kupës së Francës, duke mundur ekipin e Kaen, mirëpo në fund kjo fitore doli të jetë shumë e hidhur për “parisienët”. Ylli i ekipit, Nejmar Jr la fushën i dëmtuar në minutën e 60-të, për t’i lënë vendin Kilyan

Hysaj mungon në sfidën ndaj Juventusit, ja arsyeja

Elseid Hysaj mbrëmjen e djeshme pas një kohe më të gjatë ishte titullar në ndeshjen ndaj Atalantas, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Napoli i shkodranit pësoi disfatë 3:1, ndërsa i njëjti për shkak të një dëmtimi u detyrua që të braktis fushën që në minutën e 42-të. Paraditen e

Besir Demiri i thotë lamtumirë Kukësit, transferohet te një klub i njohur europian!

Besir Demiri me shumë gjasa në verë do të largohet nga Kukësi. Shkupjani është ndër të paktët futbollistë që ka bindur me paraqitjet e tij në këtë sezon, ndërsa i njëjti ka përfunduar në orbitën e klubit të njohur azer, Karabakut, aty ku vite më parë me shumë sukses në

“infOSport.mk” zbulon detajet e marrëveshjes me Mamadouba Bangoura

Mamadouba Bangoura edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i FC Shkupit. Siç mëson “infOSport.mk”, vetëm pak çaste më parë i njëjti është federuar nga ana e drejtuesve të skuadrës nga Çairi, të cilët me këtë lëvizje shihet qartë se mendojnë edhe për të ardhmen e klubit. Bangoura me FC Shkupin,

FC Shkupi nuk ndalet, në ditën e fundit të afatit kalimtarë sjellë një super përforcim

Sot saktësisht në ora 00:00 mbyllet afati kalimtar në futbollin vendor, ndërsa si duket FC Shkupi ende nuk e ka dhënë fjalën e fundit rreth transferimeve të reja. Edhe pse skuadra nga Çairi ishte më aktivja edhe deri më tani, drejtuesit e kësaj skuadre edhe në ditën e fundit kanë

Muamed Sejdini pret në takim presidentin e Federatës së Futbollit të Turqisë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini dhe Sekretari i Përgjithshëm, Filip Popovski në “Shtëpinë e Futbollit” zhvilluan takim pune me presidentin e Federatës së Futbollit të Turqisë, Nihat Ozdemir dhe zëvendës-presidentin dhe gjithashtu pjesëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së, Servet Jardinxhi. Takimi me mysafirët nga Turqia ishte një