Lutfi Bilali transferohet në futbollin sllovak

Lutfi Bilali, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës kosovare të Arbërisë, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në futbollin sllovak, duke nënshkruar për ekipin e Bardejov, që garon në Ligën e Dytë të këtij vendi, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti me origjinë nga Gostivari, tashmë disa ditë i është bashkuar

Sajti i UEFA-s vlerëson më të mirët e Maqedonisë, shkruan për Bardhin dhe Shaqirin!

Sajti zyrtar i UEFA-s e ka paraqitur Përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut të premten, në kuadër të serisë së prezantimit të përfaqësueseve që do të marrin pjesë në Europianin e këtij viti. Maqedonia e Veriut është kualifikuar për herë të parë në një event të tillë kaq të rëndësishëm europian në

Boreci i “vdekur” ringjallet, në ditën e fundit angazhon një sulmues serb!

Boreci është një ndër skuadrat që e pret një pranverë e nxehtë, duke pasur parasysh  lëvizjet e fundit te kjo skuadër, njofton “infOSport.mk”. Me largimin e sponzorit gjeneral, Koço Angjushev, u larguan një numër i madh i futbollistëve, derisa udhëheqësit e rinj te kësaj skuadre me mundësite e tyre të kufizuara

Caktohen arbitrët e javës së 19-të në LPFMV

Të shtunën edhe zyrtarisht nis stinori pranveror në elitën e futbollit vendor, derisa nga Komisioni i arbitrëve pranë Federatës, tashmë kanë caktuar edhe emrat e arbitrëve që do të drejtojnë të gjitha 6 ndeshjet e javës së 19-të, njofton “infOSport.mk”. Kështu ndeshjen e së nesërmes midis Akademia Pandevit dhe Rabotniçkit do

Të shtunën hap siparin stinori pranveror në elitën e futbollit vendor

Pas saktë dy muajve pushim, nesër hap siparin stinori pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Takimi i parë dhe i vetmi i së shtunës, është ai midis Akademia Pandevit dhe Rabotniçkit. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në Strumicë, me dy skuadra që kanë pësuar shumë ndryshime si në

Makedonija Gj.P në ditën e fundit të merkatos solli një sulmues nga Togo!

Skuadra e Makedonija GJ.P në ditën e fundit të merkatos së dimrit ka siguruar shërbimet e sulmuesit me origjinë nga Togo, Ludvig Amla Koxho, i cili njëherit posedon pasaportë daneze dhe kanadeze, njofton “infOSport.mk”. Koxho te Makedonija GJ.P shihet si zëvendësues për Khalid Basid, i cili u transferua në Tunizi te

Nga Shkëndija u largua me parametra zero, në Superligën e Kosovës figuron futbollisti më i shtrenjtë!

Te Shkëndija erdhi me shumë bujë, mirëpo në fund doli të jetë një blerje e dështuar e “kuqezinjëve”. Dallku nuk arriti të zë një vend titullari, ndërsa i njëjti me Shkëndijën luajti vetëm dy ndeshje kampionale. I njëjti gjatë kësaj merkatoje të janarit u bë pjesë e Gjilanit në Superligën e

Akademia Pandev sot prezantoi futbollistin e Partizanit të Tiranës

Akademia Pandev gjatë ditës së sotme ka prezantuar futbollistin shkupjan, Besnik Ferati, i cili te skuadra nga Strumica vjen nga rradhët e Partizanit të Tiranës. Informacione pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se Ferati me Akademia Pandev ka nënshkruar kontratë për dy vite. Ai kështu rikthehet në futbollin vendor, por tashmë si