Visar Musliu flet pas disfatës ndaj MTK Budapest

MOL Fehervar, pjesë e së cilës skuadër është edhe Visar Musliu, ndodhet në një krizë rezultatesh, derisa 5 ndeshje me rradhë kjo skuadër nuk dinë për fitore, njofton “infOSport.mk”. Disfata 2:1 ndaj MTK Budapestit në ndeshjen e vlefshme të javës së 21-të ishte e disfata e katërt për MOL Fehervar, që

Në derbin midis ish futbollistëve të Renovës dhe Shkëndijës në Hungari, ja kush fiton (VIDEO)

Sot në elitën e futbollit hungarez në program ishte derbi ndeshja midis MOL Fehervarit dhe MTK Budapestit, pjesë e së cilëve skuadra janë edhe dy ish futbollistë të dy skuadrave shqiptare nga Tetova, Shkëndijës dhe Renovës, Visar Musliu, gjegjësisht Bojan Miovski, njofton “infOSport.mk”. Fitues në këtë takim doli ekipi i MTK

Drita e Nuhiut dhe Prishtina e Ramadanit e nisin mbarë stinorin pranveror, fiton edhe Ballkani (VIDEO)

IPKO Superliga e Kosovës ka nisur dje fazën e dytë të sezonit 2020/2021, ku në program ishin tre ndeshje, njofton “infOSport.mk”. Drita e Ardian Nuhiut në ndeshjen më interesante të ditës mundi minimalisht 1:0 Llapin. Në këtë takim vendosi goli i i Astrit Fazliut në mnutën e 74-të, me ç’rast “intelektualët”,

Basit Khalid debuton me gol te Esperance, shënon në Ligën e Kampionëve të Afrikës (VIDEO)

Abdul Basit Khalid ishte një ndër sulmuesit më të mirë të stinorit vjeshtorë në futbollin tonë vendor. Pikërisht paraqitjet e tij të shkëlqyera me fanellën e Makedonija GJ.P dhe 8 golat e shënuar, bënë që kampionët e Tunizisë, Esperance të angazhojnë atë gjatë merkatos së janarit, ndërsa si duket edhe

Agim Ibraimi nuk ndalet, shënon sërish për Kukësin, ja kujt i’a dedikon golin

Agim Ibraimi po vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Kukësit në Superligën shqiptare. Kukësi i tij mposhti Tiranën ditën e djeshme me rezultatin 2:0 në “Selman Stërmasi”. Verilindorët shënuan nga një gol për çdo pjesë, për të marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme. Megjithatë vëmendjen e të gjithëve, e tërhoqi

Totenhami vendos për të ardhmen e Garet Bejll!

Totenhami nuk e ka ndërmend ta mbajë në rradhët e veta Garet Bejll. Sipas mediave spanjolle drejtuesit e klubit janë të pakënaqur me paraqitjet e uellsianit në Premierligë. Bejll te Totenhami është i huazuar nga rradhët e Real Madridit deri në fund të këtij sezoni. Klubi anglez ka të drejtën e blerjes

Nuk ka futboll as në Maqedoni, shtyhen të gjitha 5 ndeshjet e ditës së sotme

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka bërë të ditur se janë anuluar të gjitha 5 ndeshjet e ditës së sotme në kuadër të javës së 19-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Shkak është bërë dëbora e madhe që ka kapluar gjithë vendin tonë, ndërsa kjo pamundëson kushte optimale për

Gjithsej të etiketuara

Amir Rrahmani luan rolin e heroit në fitoren e Napolit ndaj Juves (VIDEO)

Edhe pse është aktivizuar shumë pak këtë sezon me Napolin, kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani arriti të detyronte kundërshtarin Xhorxho Kielini t’i merrte penallti në sfidën e javës së 22-të të Serisë A, Napoli-Juventus. Në minutën e 31-të të sfidës, kapiteni i kampionëve të Italisë i bllokon pamjen Rrahmanit

Dëbora pushton Shqipërinë, FSHF pezullon të gjitha kampionatet

Ndalon futbolli shqiptar. Dëbora që ka pushtuar Shqipërinë, ka detyruar FSHF-në të shtyjë të gjitha takimet. Duke vlerësuar këtë situatë, Federata Shqiptare e Futbollit ka marrë vendimin që të shtyjë ndeshjet e futbollit në të gjitha nivelet e kampionateve deri të shtunën e ardhshme, datë 20 shkurt 2021. Ndeshjet e parashikuara për