Liverpulli ndëshkoi gabimet e Lajpcigut dhe tashmë sheh ka ndeshjet çerekfinale (VIDEO)

Liverpulli ka bërë një hap të madh drejt kualilfikimit për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Jurgen Klop mundi Lajpcigun me rezultatin 2:0 në ndeshjet e parë të 1/8 së finales mes këtyre dy skuadrave. Për shkak kufuzimeve të vendosura nga pandemia “Covid19”, ndeshja në vend që

PSZH-ja demoloi Barcelonën në “Kamp Nou”, Messi ishte nën hijen e Mbappes (VIDEO)

Falë “tripletës” së Kylian Mbappe, Paris Sen Zhermeni demoloi Barcelonën me rezultatin 4:1 në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, duke bërë kështu një hap të madh drejt kualifikimit për në çerekfinale, njofton “infOSport.mk”. Ekipi “katalunas” kaloi në epërsi falë golit të Lionel Messit nga pika

Ademi, “motori” i mesfushës te Dinamo Zagrebi

Arijan Ademi po luan futbollin e tij më të mirë. Për kohë të gjatë ai ishte i shkëlqyeshëm, ndërsa në periudhën e fundit është “motor” i skuadrës. Ai shtyn skuadrën e Dinamos së Zagrebit para, lufton, futet në shans e madje edhe shënon gola. Kështu e ka cilësuar shqiptarin e

Punë e kryer, Lautaro Martinez rinovon me Interin, ja detajet e marrëveshjes

Lautaro Martinez është pjesë e rëndësishme e projektit të Interit për të ardhmen dhe drejtuesit e klubit italian kanë arritur marrëveshjen për ta nënshkruar një kontratë të re, që do të zgjatet me një vit dhe argjentinasi do të përfitojë më shumë. Në Itali raportojnë se Martinez do të firmosë një

Serhio Ramos largohet nga Reali, gati ti bashkohet me Ronaldon te Juve!

Serhio Ramos me shumë gjasa në fund të këtij edicioni do të largohet nga Reali i Madridit, me të cilën skuadër ka kontratë deri qershorin e vitit 2021. Duke pasur parasysh se bisedimet e fundit për të gjetur një akord mes palëve, që mbrojtësi të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”, nuk

Gazetari i sportit sulmohet derisa po transmetonte live nga vendi i ngjarjes! (VIDEO)

Një incident i shëmtuar ka ndodhur në Ekuador, teksa gazetari sportiv Diego Ordinola dhe kameramani i tij derisa ishin në transmetim “live” para stadiumit, ishin sulmuar me armë nga një person i panjohur. I njëjti mbante në kokë një kapele dhe një armë në dorë, duke i kërcënuar ata para kamerës.

Arrestohet ish-futbollisti i Interit dhe Juves, kishte kultivuar marijuanë!

Ish-futbollisti i Juventusit, Interit, Romës dhe Parmës, i cili ka provuar të luajë edhe dy ndeshje me kombëtaren e Italisë, Luixhi Sartor, është arrestuar nga policia italiane. 46-vjeçari është ndaluar së bashku me bashkëshorten e tij. “Guarda di Finanza” e Parmës i ka zbarkuar në shtëpinë e tij në Lesignano Palmia,

Rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve, e gjithë vëmendja në “Kamp Nou”

Sonte rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve, teksa sonte do kemi mundësinë të shohim dy super ndeshje. Pa dyshim e gjithë vëmendjen do ta marrë ndeshja në “Kamp Nou”, aty ku mejdanin do të ndajnë Barcelona dhe Paris Sen Zhermeni. PSZh-ja, njësoj sikurse Barcelona, janë të “etur” për të fituar një Ligë

Ish futbollisti i Bajernit të Munihut emërohet trajner i Gjeorgjisë

Rivali i përfaqësueses së Kosovës në eliminatoret për Botërorin e vitit 2022, Gjeorgjia, ka emëruar ish futbollistin e Bajernit të Munihut për trajner të saj, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për Villi Sanjoll, i cili në këtë post zëvendëson sllovakun Vladimir Veis. Ky i fundit nuk arriti që Gjeorgjinë ta dërgojë në