Murat Adili largohet nga Korabi pa zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare, transferohet në Ligën e Parë!

Me 20 janar ishte prezantuar te skuadra e Korabit, mirëpo pa kaluar ende një muaj Murat Adili ka ndërruar sërish skkuadër, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi kërçovarë vendosi ti jap fund qëndimit të tij te Vëllazërimi në këtë fillim viti, mirëpo edhe pse priteshe që të vazhdojë të shënojë në Ligën e

Panik për futbollistin e kombëtares shqiptare, hajdutët i vjedhin shtëpinë

Rei Manaj ndodhet në telashe. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, ditën e djeshme ishte pre e një grabitjeje. 23-vjeçari, i cili shënoi mbrëmjen e djeshme 2 gola me fanellën e Barcelona B, ka mësuar një lajm të keq, teksa në shtëpinë e tij ishin futur hajdutët, duke i shkaktuar një dëm

Një ndër futbollistët më të njohur afrikan, skout te FC Shkupi!

FC Shkupi bëri “boom” me shitjen e Dembo Darboe, ndërsa drejtuesit e kësaj skuadre të kënaqur me futbollistë që vijnë nga Kontinenti i Afrikës, kanë vendosur që të nënshkruajnë kontratë dy vjeçare me një skout nga atje. Fjala është për një emër të njohur që vjen nga futbolli afrikan, Souleymane Youla,

Gostivari vjen me 3 përforcime në një ditë

Gostivari vazhdon me përforcimin e skuadrës në prag të stinorit pranveror në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Një ndër skuadrat pretendente për tu inkuadruar në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, gjatë ditës ka prezantuar portierin Dejan Siljanovski, i cili së fundmi ishte pjesë e Bellasicës, ndërsa

Haaland përmirësoi rekordin e tij personal në Ligën e Kampionëve

Sulmuesi i Borusia Dortmundit, Erling Haaland nuk ndalet duke mahnitur futbollin europian me gola e tij. Norvegjezi mbrëmë realizoi dy gola në fitoren 3:2 të Borusia Dortmundit përballë Seviljës në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në kuadër të Ligës së Kampionëve. në këtë mënyrë Haaland u bë futbollisti i

Porto tronditi Juventusin dhe Ronaldon (VIDEO)

Skuadra e njohur portugeze e Portos ka mundur 2:1 Juventusin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Vetëm pas dy minutave lojë Mehdi Taremi ndëshkoi gabimin e rëndë të Rodrigo Bentakur, duke kaluar në epërsi skuadrën portugeze. Në minutën e 46-të Musa Marega shënoi

Dortmundi i’a tregoi dallimin midis Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa Seviljën (VIDEO)

Borusia e Dortmundit ka regjistruar fitore më se të merituar në transfertën në “Ramon Sançez Pizhuan” ndaj Seviljës në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra gjermane shënoi fitore 3:2, edhe përkundër faktit se andaluzianët avansuan të parët falë golit të shënuar nga Suso