Furkan Shabani shkëlqen në fitoren e Juves në Kavadar

Juventus Serava ka regjistruar fitoren e 7-të sezonale këtë edicion, teksa sonte në Kavadar mundi ekipin e Crna Rekës me rezultatin 9:7, njofton “infOSport.mk”. Lojtar i ndeshjes te “bardhezinjtë” nga Shkupi doli të jetë Furkan Shabani, i cili realizoi “tripletë”. 20-vjeçari zhvilloi një ndër ndeshjet më të mira të këtij

Nuk ka më dyshime, Aguero vendos të ardhmen e tij

Në qershor të këtij viti Serxhio Agueros i skadon kontrata me Mançester Sitin, ndërsa duke pasur parasysh se nuk ka asnjë shenjë nga ana e drejtuesve të skuadrës “sheike” për vazhdimin e bashkëpunimit, dyshimet mbi të ardhmen e tij kanë filluar të shfaqen që tani. “Unë e përfundoj kontratën time në

Shkëmbim spektakolar midis Romës dhe Barcelonës!

Samuel Umtiti është njëri nga futbollistët që me shumë gjasa në fund të sezonit do të largohet nga Barcelona. Mbrojtësi francez ka zhgënjyer me paraqitjet e tij këtë sezon dhe nuk bën pjesë në planet e drejtuesve “katalunas”. Sipas portalit të njohur spanjoll “Don Balon, Barcelona po planifikon një shkëmbim spektakolar

Tifozët Zvezdës ofendojnë shqiptarët dhe Ibrahimoviçin në Beograd, ia shajnë nënën, e quajnë dhe musliman! (VIDEO)

Skuadra e Milanit ka barazuar 2:2 në udhëtim ndaj Crvena Zvezdës në Beograd në ndeshjen e parë të 1/16 së finales të Liga Europa. Trajneri Pioli për këtë ndeshje kishte vendosur që goleadorin më të mirë të skuadrës, Zlatan Ibrahimoviç ta pushojë dhe ta lë në bankinë, ndërsa vendin e

Milanit i dëmtohet “luftëtari” i mesfushës, mungon ndaj Interit!

Milani mbrëmjen e kaluar nuk shkoi më shumë se një barazim 2:2 në ndeshjen e parë të 1/16 së finales kundër Crvena Zvezdas në Beograd. Megjithatë kjo nuk përbënë lajmin e vetëm të keq për “kuqezinjtë”, të cilët nga kjo ndeshje humbën edhe mesfushorin, Ismael Benaser. Luftëtari i mesfushës, i cili

Pandevi i futet “lojës” politike e nacionaliste, meritorë janë edhe mjekët e masazherët, por jo edhe kryetari i FFM-së Muamed Sejdini

Kapiteni i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev është vlerësuar me çmimin “Sportist i Vitit” nga Agjencia për Rini dhe Sport natën e sotme në një ceremoni të zhvilluar në arenën “Boris Trajkovski” në Shkup. Tashmë një periudhë Pandev në mënyrë krejt të pakuptimtë ka hyrë në lojërat e

IFFHS mes shumë kampionëve zgjedh trajnerin më të mirë të shekullit të ri

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS), së fundmi ka publikuar trajnerët më të mirë të 20 viteve të fundit. Në vend të parë renditet trajneri aktual i Totenhamit, Hoze Murinjo, i cili gjatë karrierës së tij ka fituar shumë trofe me skuadrat, si: Porto, Çelzi, Inter, Real Madrid

Konte merr një lajm të keq para derbit me Milanin

Interi javën e kaluar pas një kohe shumë të gjatë morri kryesimin e renditjes në “Serie A”, duke zbritur nga piedestali Milanin, kundërshatrin e rradhës, me të cilët do të takohen të dielën më fillim në ora 15:00. Një përballje kjo tepër e rëndësishme në garën për titull, teksa Antonio Konte