Muhamed Sejdini shpallet personalitet i vitit nga Komuna e Kërçovës

Numri një i futbollit vendor, Muhamed Sejdini, është shpallur personalitet i vitit nga Komuna e Kërçovës për vitin 2020, njofton “infOSport.mk”. Ky çmim Muhamed Sejdinit nga ana e Kryetarit të Kërçovës, Fatmir Dehari, i jepet për shkak suksesit të madh të përfaqësueses së Maqedonisë, e cila për herë të parë në

Vjen një largim i papritur nga rradhët e Shkëndijës!

Sulmuesi francez Abuoubaker Es Sahhal nuk do të jetë pjesë e Shkëndijës në të ardhmen, përcjellë “infOSport.mk”. Futbollisti i ardhur nga ekipi B i Gingamp te skuadra tetovare, ka vendosur të ndërpret bashkëpunimin me Shkëndijën, te e cila skuadër nuk është se gjeti edhe shumë hapësira. Drejtuesit e Shkëndijës dhe futbollisti

Njihuni me futbollistin tetovar që Edi Reja e dëshiron te Kombëtarja shqiptare!

Një fantazist me origjinë nga Tetova bëhet gati për të veshur për herë të parë fanellën e Kombëtares shqiptare. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht nga burime të sigurta në FSHF, se lojtari që trajneri Edi Reja kërkon me ngulm të luajë me kuqezinjtë është 21-vjeçari, Nedim Bajrami. Mesfushori me tipare sulmuese aktualisht

Eurogoli i talentit të Juventus Serava, Furkan Shabanit ndaj Crna Reka (VIDEO)

Të premtën në elitën e futsalit vendor u zhvilluan dy takimet e para të javës së 13-të, njofton “infOSport.mk”. Dy skuadrat shqiptare,Juventus Serava dhe Futsal Karadaku, edhe pse në rolin e mysafirit, regjistruan fitoret e tyre të rradhës, ndërsa pa dyshim se ndeshje më interesante doli të jetë ajo në

Futsal Karadaku nuk e bënë “hesap” Kratovën

Futsal Kardaku vazhdon me lojëra të mira në elitën e futsalit vendor, teksa të premtën në mbrëmje mundi Kratovën në transfertë me rezultatin 13:7, njofton “infOSport.mk”. Artan Junuzi ishte ndër lojtarët më të dalluar te skuadra nga Likova, duke shënuar 5 gola, ndërsa me lojë të mirë u dallua edhe Jasir