Besar Guxhufi, njeriu i kthesës dhe shpresës për Bellasicën këtë edicion (VIDEO)

Bellasica jep shenjat e para të mbijetesës. Skuadra nga Strumica, që edicionin pranveror do të udhëhiqet nga trajneri i mirënjohur, Gjore Jovanovski, por edhe një super yll, si Besar Guxhufi, stinorin pranveror e nisi me një fitore të madhe në transfertën në Tetovë, kundrejt një kandidati tjetër që do të

Altin Lala zbulon të ardhmen e Milot Rashicës!

Menaxheri i Milot Rashicës, ish kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Altin Lala, ka thënë se ylli i Kosovës pritet të largohet nga rradhët e Verder Bremenit në fund të sezonit aktual. “Për fat të keq ka pasur dy lëndime, një në fillim të stinorit dhe një para se të përfundonte faza

Opinioni i trajnerit të Struga Trim Lum pas barazimit me Makedonija Gj.P

Struga Trim Lum dhe Makedonija GJ.P në një nga ndeshjet më interesante të javës së 19-të në elitën e futbollit vendor, ndanë pikët duke luajtur baraz 1:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë doli të jetë shumë e luftuar nga të dyja skuadrat, ndërsa duke u nisur nga ajo që aktorët

Derbi i javës, Struga Trim Lum-Makedonija GJ.P u mbyll me barazim (VIDEO)

Struga Trim Lum dhe Makedonija GJ.P barazuan 1:1 në derbi ndeshjen e javës së 19-të, që u zhvillua në stadiumin e qytetit në Strugë aty pranë liqenit, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse vendasit më shumë e dëshironin fitoren dhe vraponin shumë më shumë se mysafirët, në fund barazimi doli të jetë edhe

Gjoka: Fitore e rëndësishme në një fushë si kjo e Sileksit

Shkëndija e nisi me këmbë të mbarë vitin 2021, duke mundur Sileksin me rezultat 2:1 në takimin e vlefshëm për xhiron e 19-të të LPFMV, njofton njofton “infOSport.mk”. Epërsisë së Ivanovskit kuqezinjtë i’u përgjigjën me dy gola, kur fillimisht Drashkoviq shënoi në portë të gabuar që më pas Doriev me realizimin

Hasan Ozer debuton me fitore, Cvetanoski me gol (VIDEO)

Strategu turk, Hasan Ozer ka debutuar me fitore në bankinën e FC Shkupit, skuadër kjo që në ndeshjen e parë të stinorit pranveror, mundi Borecin minimalisht 1:0 në transfertën në Veles, njofton “infOSport.mk”. Autorë i golit të vetëm për ekipin “bardhekaltër” nga Çairi, ishte Matej Cvetanoski, futbollisti i ardhur nga rradhët

Hasan Ozer do sulmojë Borecin me dyshen e re sulmuese, Cvetanoski-Rexhinaldo

Për dallim nga Ernest Gjoka, trajneri i Shkëndijës, që nuk kishte inkuadruar në formacionin e parë asnjërin nga transferimet e reja të skuadrës për gjatë afatit kalimtar të dimrit, trajneri i ri i FC Shkupit, Hasan Ozer, ka vepruar më ndryshe, njofton “infOSport.mk”. Strategu turk ka vendosur që në formacionin e

Gjoka zbulon formacionin anti Sileks, asnjë prej prurjeve të reja startues

Shkëndija pas pak në Kratovë do të zhvillojë takimin e vlefshmë të javës së 19-të në LPFMV kundër Sileksit, njofton “infOSport.mk”. Si zakonisht ndeshjet në Kratovë këto ndeshje kanë dhuruar një futboll shumë të luftuar, ku fituesi nuk dihej deri në momentet e fundit, ndërsa duke pasur rëndësinë e pikëve, Gjoka